Fortunaligisti s tréningovým algoritmom

Fortunaligisti s tréningovým "algoritmom"

RedakciaŠport23.4.2020

Únia ligových klubov (ÚLK), ktorá je riadiacim orgánom Fortuna ligy, pripravila manuál tréningového procesu počas koronakrízy pre kluby našej najvyššej futbalovej súťaže.

Už od dnes (23. apríla) mohli tímy podľa neho spustiť skupinový bezkontaktný tréningový proces za presne stanovených podmienok. „Zatiaľ pokračujeme v individuálnych tréningoch. Na model ÚLK by sme chceli nabehnúť začiatkom mája. Je to niečo úplne nové, zvláštne, no hlavne po kondičnej stránke hráčov môže napomôcť,“ uviedol kouč ružomberského mužstva Ján Haspra.

Podľa manuálu ÚLK, ktorý vnikol v zmysle opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR, môže sa trénovať v malých skupinách, najviac s ôsmimi hráčmi naraz a na vonkajšom športovisku. Kluby sú povinné dodržiavať viaceré povinné pravidlá, ako napríklad meranie teploty, dodržiavanie bezpečnostných odstupov, hráči musia chodiť už oblečení z domu, nie je dovolené využívať spoločné šatne, či sociálne zariadenia, tiež je nevyhnutná zvýšená hygiena a pravidelná dezinfekcia priestorov.

Ak by došlo k reštartu sezóny, potrebujeme štyri týždne na prípravu. Dva môžu byť skupinovou formou, no ďalšie dva už bežnými plnohodnotnými kolektívnymi tréningami,“ pripojil Haspra.

Posledné zápasy Fortuna ligy sa odohrali 7. marca 2020, keď išlo o záverečné kolo jej základnej časti. Odvtedy naša elitná súťaž „stojí“, ÚLK však stále verí, že súťažný ročník 2019/2020 sa dohrá a o všetkom sa rozhodne na trávnikoch a nie dakde za stolom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia