Fortunaligová výluka a po nej ešte päť jesenných kôl

Fortunaligová výluka a po nej ešte päť jesenných kôl

RedakciaŠport11.11.2020

Od predchádzajúcej asociačnej prestávky vo Fortuna lige mužstvá odohrali ďalšie štyri kolá. Ružomberskí futbalisti najprv pokračovali na trojbodovej vlne z domáceho duelu proti Zlatým Moravciam, keď vyhrali v Senici a na vlastnom ihrisku so Žilinou (zhodne 2:1), no potom si pripísali do tabuľky dve prehry – v Žiline s Trenčínom (1:3) a naposledy pod Čebraťom v súboji s Trnavou 0:1.

Úvod po reprezentačnej pauze bol vynikajúci. Na to však prišiel nie najvydarenejší zápas proti Trenčínu, keď súper podal veľmi dobrý výkon, kým my sme nenadviazali na svoje predchádzajúce vystúpenia. Veľmi nás mrzí výsledok s Trnavou, v tomto stretnutí mužstvo bolo poškodené. Nehrali sme síce zázračne, ale, keď zdalo, že môžeme súpera zlomiť, Spartak strelil gól, ktorý nemal platiť. Takže celkove za daný úsek dávam chalanom trojku,“ stručne zhodnotil posledné štyri kolá kouč Ruže Ján Haspra, ktorého v predchádzajúcich dvoch stretnutiach neuspokojili ani niektoré individuálne výkony. „Sú hráči, ktorí sa nedokázali priblížiť ani k deväťdesiatim percentám svojho potenciál. Jednoducho, musia pridať.“

Momentálne Liptáci ukrajujú už zo zaužívaného „prestávkového“ mikrocyklu, no bez šiestich reprezentantov – slovenských „dvadsaťjednotkárov“ - Ivana Krajčírika, Alexandra Mojžiša, Timoteja Múdreho, Matúša Kmeťa a Ladislava Almásiho a hráča národného tímu Severného Macedónska Tihomira Kostadinova. „Pre nás a pre celý Ružomberok je to veľká česť. Chalanom držíme palce, no zároveň sa budem modliť, aby všetci späť prišli v poriadku,“ pokračoval Haspra.

V poslednom čase na zápasovej súpiske MFK Ružomberok absentovali mená Lukáša Kojnoka a Mareka Zsigmunda. „Kojnok mal problémy so svalom, ale už normálne trénuje. Čo sa týka Zsigmunda, jeho zranenie vyzerá o niečo vážnejšie, ako sme si pôvodne mysleli. Možno je zasiahnuté aj koleno,“ vysvetlil ružomberský tréner.

Aj v našej elitnej futbalovej súťaži šarapatí COVID-19, lenže ružomberská kabína odoláva. „Musím iba zaklopať. Máme taký kolektív, že hráči zväčša čas trávia sami doma, alebo s priateľkami a nechodia nikde akurát na štadión. Určite do karát nám zahráva aj typ nášho mesta, človek tu nemá veľa možností, ani keď nie je korona,“ pripojil Ján Haspra.

Do naplnenia jesenného programu ešte zostáva päť ligových kôl.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia