Fortunaligový krst D. Ťapaja

Fortunaligový krst D. Ťapaja

RedakciaŠport12.2.2023

Vo fortunaligových štatistikách zatiaľ jeho meno nefigurovalo, no od včerajšia to už neplatí. Mladý ružomberský brankár Dominik Ťapaj si v dueli proti Michalovciam (1:0) odkrútil debut v našej najvyššej futbalovej súťaži.

Samozrejme, mám veľkú radosť. Pre mňa je to niečo veľmi veľké. Prvý štart a k tomu aj čisté konto. No zvlášť sa teším z troch cenných bodov. Chalani mi veľmi pomáhali, za čo im ďakujem a vážim si to. Na našu bránu letela akurát jedna strela, a to v prvom polčase, ktorú vyslal Slobodník. Inak sme Michalovce, ktoré mali dobrú prechodovú fázu i slušné štandardné situácie, nepustili do ničoho. Boli sme lepším mužstvom,“ rozprával 18 – ročný očividne žiariaci chalan, ktorý pod Čebrať prišiel v júli 2019 z Námestova.

Futbalová verejnosť skôr čakala, že zraneného Ivana Krajčírika medzi žrďami nahradí Tomáš Frühwald, ktorý v aktuálnej sezóne už odchytal šesť „majstrákov“. „Netajím, bolo to prekvapenie, keď som sa dozvedel, že nastúpim v základnej zostave. No zároveň i veľká radosť. Myslím si, že som si to aj zaslúžil, za to ako na tréningoch pracujem. Niečo som tušil, no nič nebolo isté, až po piatkovom predzápasovom tréningu. Už vtedy, keď sme sa rozdelili na dve partie, mi niečo doplo. Po ňom sa dostavila tiež určitá nervozita, ale spal som dobre. Počas rozcvičky, na ktorej som sa dobre cítil, všetko zo mňa spadlo. Ani tréma nebola,“ dodal talentovaný 193 cm vysoký brankár, ktorý v jeseni zväčša stál v bráne ružomberskej „devätnástky“, tiež štyri zápasy odchytal za "farmu" Rimavskú Sobotu a raz nastúpil i za prvé mužstvo MFK Ružomberok, a to v Slovenskom pohári v Liptovskej Teplej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia