Fortunaligový víkend bez zápasu Ružomberok - Žilina

Fortunaligový víkend bez zápasu Ružomberok - Žilina

RedakciaŠport11.2.2022

Zápas úvodného jarného kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – MŠK Žilina sa odkladá z dôvodu nedostatočného počtu hráčov domáceho tímu v zmysle Usmernenia Únie ligových klubov (ÚLK). Dôvodom je karanténa spôsobená ochorením Covid-19 v domácom mužstve. Ružomberok nemá v zmysle Usmernenia ÚLK dostatočný počet hráčov na odohratie stretnutia.

Takýto je oficiálny verdikt ÚLK týkajúci sa zápasu 20. kola našej najvyššej futbalovej súťaže. Riadiaci orgán zároveň stanovil aj náhradný termín.

To, že sa zajtra pod Čebraťom nepôjde na futbal sa už dalo tušiť v posledných dňoch. Po návrate zo sústredenia v Turecku totiž v kabíne a v realizačnom tíme začala úradovať koronavírusová pliaga.

Určite ma štve, že mužstvo postihla pandémia a nedovolila nám odohrať stretnutie v pôvodnom termíne. Už počas prípravy sme sa na ´otvarák´ jari proti Žiline veľmi tešili,“ povedal pre náš portál tréner Ružomberka Peter Struhár.

Zdravotná situácia v mužstve sa v posledných dňoch dosť zdramatizovala. Kvôli covidu i zraneniam ešte aj dnes na tréningu chýbalo strašne veľa chlapcov. „Mali sme len dvanástich hráčov do poľa a dvoch brankárov. Samozrejme, to výrazne ovplyvnilo i celý tréningový mikrocyklus. Skôr sa pracovalo v skupinách a ťažšie bolo nacvičovať nejaké herné súčinnosti. Išlo o dosť obmedzený režim,“ pokračoval Struhár.

Do akej miery bude kabína MFK v pondelok fit, teraz ťažko povedať. „Priebežne mapujeme zdravotný stav chalanov. Nejde totiž len o ukončenie karantény, ale aj o ich pocity, či fyzický stav. Som rád, že zápas bol preložený, určite niektorí hráči sa vrátia a budú môcť nastúpiť do zápasu. Žiaľ, obrazne, priamo z postele. Budeme si len držať palce, aby všetko dobre dopadlo a nikomu sa po zdravotnej stránke nič nestalo. Daktorým hráčom karanténa končí v sobotu, ďalším v nedeľu. Sám som zvedavý, aké mužstvo vyskladáme,“ dodal Peter Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia