Futbal v Liptove dostal cestovný poriadok na sezónu 2021/2022

Futbal v Liptove dostal "cestovný poriadok" na sezónu 2021/2022

RedakciaŠport4.7.2021

Na aktíve Športovo – technickej komisie Liptovského futbalového zväzu (LFZ) v Liptovskom Mikuláši bol vyžrebovaný ročník 2021/2022 súťaží mužov a mládeže.

Ešte v priebehu uplynulej sezóny zo šiestej ligy odstúpila Pribylina a nepodala prihlášku ani do nového ročníka. Takisto neprihlásil sa ani Biely Potok, ktorý v siedmej lige skončil desiaty. Čo sa týka dorastu a žiactva máme viac – menej rovnaké počty ako v predchádzajúcej sezóne,“ uviedol predseda LFZ Igor Repa.

Šiesta, siedma a ôsma liga dospelých odštartujú cez víkend 31. júla a 1. augusta. V najnižšej súťaži, vzhľadom len na osem účastníkov sa každý s každým stretne trikrát. Mládežnícke súťaže majú začiatok stanovený na 9. septembra.

Na aktíve LFZ podporil projekt Švošovskej futbalovej akadémie. „Ide o rozvoj futbalu na dedinách, kde postupne zaniká. Ľudia z akadémie budú chodiť za deťmi a na danom mieste organizovať tréningové jednotky aj zábavnou formou,“ podal stručné vysvetlenie Repa.

Šéfa liptovskej „koženej“ teší, že v našom regióne sa ligy mužov dohrali aspoň v skrátenom formáte a tak športová verejnosť spoznala postupujúce i zostupujúce tímy. „Mám z toho príjemný pocit. Som rád, že naša filozofia našla pochopenie v kluboch. Napokon siedma liga vyústila až do barážovej nadstavby v boji o postup. Takže nechýbala ani dramatická zápletka,“ pripojil Repa.

Novým účastníkom V. lige sa stal v šiestej lige druhý Važec, keďže víťazný Liptovský Ján sa rozhodol pokračovať na starom futbalovom poschodí. Zo siedmej ligy do šiestej postúpili Černová a Iľanovo a z ôsmej do siedmej dokonca kvarteto mužstiev – Hrboltová, Liptovský Trnovec, Štiavnička a Liptovské Vlachy.

Aj v súťažiach mužov Stredoslovenského futbalového zväzu je úvodné kolo naplánované na 31. júla a 1. augusta. Ešte predtým, 25. júla, sa 1. kolom rozbehne Slovnaft Cup.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia