Futbalista L. Fabiš i basketbalistka A. Buknová zažili dve rozdielne polčasy starého roka

Futbalista L. Fabiš i basketbalistka A. Buknová zažili dve rozdielne "polčasy" starého roka

RedakciaŠport23.2.2023

Ružomberok včera už aj slávnostne zatvoril športový rok 2022. Na tamojšej radnici sme spoznali laureátov jednotlivých športových ankiet.

Z dospeláckej top „päťky“ jednotlivcov, si svoje chvíle slávy priamo užili len dvaja, basketbalistka Alexandra Buknová a futbalista Lukáš Fabiš.

Stolnú tenistku – vozičkárku Alenu Kánovú, držiteľku štyroch paralympijských medailí, siedmich zo svetových šampionátov a jedenástich z majstrovstiev Európy, ktorá vlani získala bronz na majstrovstvách sveta v Španielsku, zastúpila 15 – ročná neter Alexandra Nagyová, keďže jej teta je v zahraničí. Za kanoniera futbalovej Ruže Martina Regáliho, ktorý od januára t. r. háji farby belgického KV Kortrijk, cenu prevzal hlavný kouč mužstva spod Čebraťa Peter Struhár. Tibor Tišťan, starší, zase zaskočil za synátora, plavca Tibora, mladšieho, vlani strieborného na letných M SR mužov v disciplíne 50 m motýlik, keďže chlapec už študuje v USA.

Minulý rok mal dve rozdielne polovice, či sezóny. Tiež bol o dvoch tímoch. Človek sa musel prispôsobiť zmene, ktorá prišla a úplne inak sa nastaviť. Určite je to však ďalšia cenná skúsenosť, ktorá vás posúva ďalej,“ okomentovala dva diametrálne odlišné formáty podkošovej ženskej Ruže jej súčasná kapitánka Buknová. MBK sezónu 2021/2022 ukrojil s piatimi zahraničnými hráčkami, pričom tú aktuálnu ťahá len so Slovenkami a jednou Češkou.

Fabiš, ktorý v lete 2021 zavítal do centra dolného Liptova z Nitry, bol aj laureátom ankety Jedenástka Fortuna ligy 2021/2022. „Prvá polovica minulého roka bola úžasná, čo sa týka mňa i celého mužstva. Veď dotiahli sme to až na druhé miesto. Netajím, to som veru nečakal,“ vravel pravý bek, ktorý počas vicemajstrovského ročníka nevynechal ani jednu minútu. „Prišlo leto i úspešné úvodné predkola Konferenčnej ligy so Žalgirisom Kaunas. No v druhom, ktoré znamenalo vypadnutie s Rigou, akoby sa všetko zlomilo. V lige mužstvo začalo viac zbierať remízy a chýbali víťazstvá. Avšak aj po jeseni sme sa udržali tam, kde chceme byť. No stále sa pozeráme predovšetkým hore. To platí aj o mne.“

U mládežníkoch, kde boli ocenení štyria športovci, si osobne ceny prevzali basketbalistka Mária Štefančová, účastníčka majstrovstiev Európy U 16 i letného Európskeho olympijského festivalu a v súčasnosti plnohodnotná členka ružomberského extraligového družstva žien a futbalový dorastenecký reprezentant Viktor Úradník, najlepší jesenný kanonier I. ligy starších dorastencov a dnes už hráč ružomberského A mužstva. Do najlepšieho kvarteta so dostali ešte dvaja stolní tenisti, viacnásobný mládežnícky majster republiky a medailista z turnajov svetovej série WTT Youth Cotender Samuel Arpáš i ďalší reprezentant do 15 rokov Jakub Holubčík. Za Arpáša, ktorý vlani v lete zavŕšil dva a polročné pôsobenie v ŠKST Ružomberok, cenu prevzal prezident klubu Marek Dorník a za druhého menovaného otec Karol Holubčík. Obaja chalani chýbali pre reprezentačné povinnosti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia