Futbalista M. Chrien opäť v ružomberskom drese

Futbalista M. Chrien opäť v ružomberskom drese

RedakciaŠport30.8.2022

V súťažnom ročníku 2016/2017, keď mužstvo napokon dobylo republikový bronz, Martin Chrien v jesennej časti, ako hosťujúci hráč z Viktorie Plzeň, odohral za MFK Ružomberok 17 „majstrákov“ a strelil päť gólov. Potom sa vrátil k svojmu českému zamestnávateľovi. Od dnes je tento bystrický rodák znovu oficiálne pod Čebraťom. Bývalý hráč aj Benficy Lisabon, podpísal s aktuálnym slovenským vicemajstrom dvojročný kontrakt.

Bol som tri mesiace bez klubu a naskytla sa možnosť, prísť si najprv do Ružomberka zatrénovať na jeden týždeň. Následne som sa s vedením klubu dohodol na spolupráci. V Liptove by som chcel znovu nakopnúť svoju kariéru a samozrejme prispieť i k tímovému úspechu,“ uviedol po spečatení svojej ďalšej kariéry 26 – ročný hráč, ktorý naposledy, po predchádzajúcich zahraničných misiách, pôsobil v FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa.

Trénera Ruže Petra Struhára angažovanie Chriena len potešilo. „Som veľmi rád, že v dobe, keď nás kvária viaceré zranenia, sme práve takéhoto hráča získali. Ide o veľmi zaujímavého futbalistu na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Má už kopec skúseností, aj z Portugalska, Česka, alebo Maďarska. Očakávame, že nám do mužstva vráti predchádzajúcu kvalitu a dokáže sa presadiť aj strelecky. Verím, že pre Martina pôjde o vydarený reštart v jeho kariére, že mi pomôžeme jemu a on sa nám za to odvďačí svojimi výkonmi,“ vyhlásil Struhár.

Chrien, ktorý už dnes odcestoval s ružomberským mužstvom na zajtrajší fortunaligový duel do Michaloviec, štartoval aj na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov v roku 2017 v Poľsku a jeden zápas odohral tiež za A mužstvo Slovenska proti Jordánsku (5:1) pred tromi rokmi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia