Futbalista S. Lavrinčík sa teší na kapra a rybaciu polievku

Futbalista S. Lavrinčík sa teší na kapra a rybaciu polievku

Ján SvrčekŠport22.12.2023

Samuel Lavrinčík, ktorý v lete prišiel do Ružomberka so 60 - timi prvoligovými čiarkami v drese AS Trenčín, je jediným futbalistom pod Čebraťom, ktorý nastúpil vo všetkých osemnástich "majstrákoch" v jesennej časti. Trikrát sa aj zapísal do streleckej listiny. My sme však tentoraz s 22 - ročným stredopoliarom hovorili o blížiacich sa najkrajších sviatkoch roka.

Čo pre vás znamenajú Vianoce?

"Keďže celý rok je človek rozlietaný, tak hlavne pokoj, chvíle doma s rodinou a s priateľkou."

Kde budete tráviť sviatky?

"Štedrý deň doma, v Bratislave, s rodičmi, s bratom a s babkou. Ďalšie dva dni budú aj o návštevách. Taká vianočná klasika."

Tešíte sa sviatočné menu, dobrôtky?

"Samozrejme, aj keď si treba dávať pozor na kilá. Večeru na Štedrý deň bez dobrého kapra so zemiakmi a s rybacou polievkou si ani neviem predstaviť. Samozrejme, musia byť aj koláčiky. Minimálne jeden-dva dni si určite váhu nepostrážim a trochu uletím."

Rád kupujete darčeky?

"Musím sa priznať, že nie. Vôbec nemôžem povedať, že by to bola moja silná stránka. Sme však na tom rovnako, či už s rodinou, alebo aj s frajerkou. V prvom rade si vážim spoločne strávený čas. A darčeky, keby aj neboli, aj tak by u nás vládla sviatočná atmosféra. Nuž, keď si dačo kupujeme, tak skôr praktické veci. Nie je toho veľa, ale navzájom sa potešíme. Pre mňa sú Vianoce hlavne o pohode, o rozprávkach a aj o tom, že si družne pokecáme."

Z detských čias si niektorého "ježiška" zvlášť vybavíte?

"Pamätám, si, že keď som bol úplne malý, veľkú radosť mi spravil bicykel ešte aj s pomocnými kolieskami. Lenže vonku bol sneh, tak sa bicykel nedal hneď vyskúšať. Až,, keď sa dalo, začal som sa učiť jazdiť."

Čo zimné športy, "potykali" ste si s niektorými?

"V minulosti som veľa lyžoval, to však bolo v období, keď futbal bol len mojím hobby. Všetko sa skončilo asi pred desiatimi rokmi. Potom som sa už na zjazdovky nepostavil. Nebolo ani dáko času, a keď prišla profesionálna dráha, aj z obáv pred zraneniami."

Foto: facebook, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia