Futbalista S. Šefčík bude pokračovať na doterajšej adrese

Futbalista S. Šefčík bude pokračovať na doterajšej adrese

RedakciaŠport26.4.2023

Keď na začiatku júna 2021 futbalista Samuel Šefčík prišiel z Nitry do centra dolného Liptova, podpísal s fortunaligistom spod Čebraťa dvojročnú zmluvu. Dnes (26. apríla) športový manažér MFK Ružomberok Milan Bezák stvrdil s 26 – ročným ofenzívnym stredopoliarom nový kontrakt, a to do 31. mája 2025.

Vidím v našom mužstve potenciál dosiahnuť ešte viac. Keď som bol zdravý, odohral som tu celkom fajn zápasy a strelil aj nejaké góly. Verím, že ešte aj ďalej sa individuálne posuniem,“ vravel po oficiálnej dohode o ďalšej spolupráci odchovanec Slovana Bratislava.

Šefčík na súčasnej futbalovej adrese ešte toho veľa nenahral, pretože jeho dráhu presekli dve vážnejšie zranenia, ktoré si vyžiadali operačné zákroky. V príprave na prvú ružomberskú sezónu v poľskej Opálenici ho zradil meniskus v ľavom kolene a v januári 2022 na sústredení v Turecku mu zase na tej istej nohe rupol predný krížny väz. Ten si, po plastike, vynútil až ročnú zápasovú pauzu.

V súťažnom ročníku 2021/2022 Šefčík nastúpil len na päť „majstrákov“ a v aktuálnej sezóne je hlavnému koučovi mužstva Petrovi Struhárovi k dispozícii od jari. Do štatistík si (zatiaľ) pripísal deväť štartov a 4 gólové trefy.

Na otázku, či rátal s novou ponukou, muž, ktorý vo Fortuna lige má 76 zápisov a 12 gólov, reagoval nasledovne: „Netajím, aj som to čakal, že ak sa uzdravím, dám dokopy a vyjdú mi nejaké zápasy. Už dávnejšie sa v klube so mnou bavili, že by privítali moje ďalšie pôsobenie. No bolo treba, aby som bol úplne fit, až potom sme sa mohli o niečom konkrétnom baviť. Som rád, že všetko vyšlo.“

Tak, ako každý športovec, aj Samo nosí v hlave svoje plány, či vízie. „Všetci sa chceme posúvať ďalej. No zatiaľ som ešte Ružomberku neodovzdal všetko, čo je v mojich silách a možnostiach.“

Šefčík už šliape naplno, v zápasoch nevynecháva ani osobné súboje. „Cítim sa v poriadku, avšak posledné zranenie mám stále v hlave. Na to už asi človek celý život bude myslieť. Keď ste však na ihrisku v zápale boja, vtedy sa k tomu myseľ nevracia,“ doložil hráč, ktorý obliekal aj dres Senice, či Vysočiny Jihlava a v dorasteneckom veku dokonca španielskeho klubu Alboraya UD.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia