Futbalista T. Bobček je späť

Futbalista T. Bobček je späť

RedakciaŠport1.9.2020

V uplynulej sezóne Fortuna ligy odohral osemnásť zápasov. Posledný však ešte pred koronavýlukou, 7. marca na Tehelnom poli proti bratislavskému Slovanu (0:1). V rámci prípravy na reštart našej najvyššej súťaže nastúpil v dvoch tréningových dueloch - doma proti Pohroniu Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (1:1) a v Nitre (0:0). Do ďalšieho súťažného zápasu Tomáš Bobček naskočil až 27. augusta vo Švajčiarsku proti Servette Ženeva (0:3) v Európskej lige.

Ľavé koleno, na ktorom mi prvý raz vlani v decembri vyčistili meniskus, sa opäť ozvalo. Sám neviem, z akých príčin sa vrátili bolesti. Nič iné mi nezostávalo, len podstúpiť druhú operáciu. Bol som na nej 9. júla, teda hneď na druhý deň po finále Slovnaft Cupu so Slovanom, ktoré samozrejme bolo bezo mňa,“ rozhovoril sa o svojich zdravotných peripetiách len 18 – ročný ružomberský útočník.

S návratom na trávnik chalan z Lúčok sa nechcel uponáhľať, naopak, robil všetko tak, aby bol stopercentne zdravotne fit. „Dva týždne som navštevoval aj kondičného trénera Romana Švantnera v Banskej Bystrici. V cvičeniach, ktoré mi naordinoval, som poctivo pokračoval takisto v domácich podmienkach. Operovanému kolenu sa stále špeciálne venujem. Hoci počas vynútenej pauzy už ma nebavilo len z tribúny pozerať sa na chlapcov ako hrajú, snažil som sa byť trpezlivý a vyhnúť si znovu nejakým problémom,“ pokračoval T. Bobček.

Takmer po polroku bez vážneho zápasu hráč absolvoval návrat na trávnik ako hrom. V druhej kontinentálnej klubovej súťaži na štadióne Stade de Genève proti FC Servette. „Tréner Haspra ma špeciálne nepripravoval, že nastúpim. Keď sa však prehrávalo a videl som, že našim útočníkom už dochádzajú sily, zvlášť Lacovi Almásimu, ktorý takisto pre zranenie nehrával, začal som dúfať, že príde moja šanca. Napokon ma tréner poslal na posledných dvadsať minút. Tento čas som sa snažil aspoň odmakať. Nemôžem povedať, že po značnej prestávke bol som mimo, no išlo o veľmi nezvyčajné pocity. Človek mal strašnú radosť, že je zase späť. Len škoda, že nám pohárový zápas nevyšiel,“ dodal talent Ruže a mládežnícky reprezentant, ktorý o tri dni na to, už bol v Hasprovej základnej jedenástke v domácej lige s Pohroním (0:0).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia