Futbalista T. Bobček v Poľsku

Futbalista T. Bobček v Poľsku

Ján SvrčekŠport15.2.2024

Prvá Arka Gdyňa (34 bodov), 2. GKS Tychy (34), 3. Motor Lublin (32), 4. KS Lechia Gdansk (32). Takto vyzerá po jeseni špica I. poľskej futbalovej ligy, v hierarchii druhej najvyššej súťaže (po Ekstraklase), ktorá má osemnásť účastníkov, u našich severných susedoch. V tíme Lechie si doteraz 12 zápasových čiarok, 864 minút a 5 gólov pripísal Tomáš Bobček, ktorý sem zamieril na prestup na začiatku septembra v priebehu rozbehnutej sezóny z MFK Ružomberok.

"Už teraz môžem povedať, že išlo dobrý krok. Nečakal som, že takto to vypáli a všetko pôjde naozaj plynulo. Od konca jari ma trápil predný stehenný sval. Preto som nemal za sebou ani celú ružomberskú predsezónnu prípravu. Odohral som jediný zápas, a to v 6. kole v Banskej Bystrici. Lechia zháňala útočníka a mňa si vytypovala. Všetko sa zhŕklo veľmi rýchlo," uviedol 22 - ročný chalan z Lúčok, kde aj s "koženou" začínal.

Futbalisti Gdyne sa v súťažnom ročníku 2022/2023 porúčali z top spoločnosti o jedno poschodie nižšie. "O ničom inom, ako o postupe, sa tu nerozpráva. Prvé dve dve priečky znamenajú priamy postup. Ďalšie štyri tímy budú potom hrať baráž o tretie postupové miesto. Samozrejme, našim jednoznačným cieľom je ísť hore priamo. Jeseň mohla byť aj lepšie, niektoré body sa zbytočne postrácali. Takisto ja som mohol pomôcť väčším počtom gólov. Jednoznačne ideme za svojim cieľom. No čaká nás ešte kopec zápasov," zdôraznil bývalý slovenský mládežnícky reprezentant.

Na otázku, akoby charakterizoval druhú poľskú ligu, "hroťák", ktorý do vážneho futbalu vhupol pod Čebraťom, odvetil: "Je ťažká, má vysokú úroveň. Necítim dáky rozdiel medzi našou Niké ligou a druhou poľskou. Naopak, táto súťaž je možno o kúsok kvalitnejšia a rýchlejšia. Pre mňa je najdôležitejšie, že mi dáva možnosti ďalej sa posúvať."

Už v sobotu (17. februára) Lechia Gdansk, ktorá počas zimy absolvovala aj trojtýždňový tréningový kemp v Turecku, otvorí jarný program, keď na svojom ihrisku privíta Wislu Plock.

Foto: Lechia Gdansk

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia