Futbalista z centra Prahy má karanténu na Klačne

Futbalista z centra Prahy má karanténu na Klačne

RedakciaŠport16.4.2020

Rýdzi Pražák Ondřej Novotný vlani v lete zavítal pod Čebrať na hosťovanie zo Sparty. Ani počas pandémie koronavírusu sa 22 – ročný útočník nevrátil do „stoväžatej“ pri Vltave, ale nepríjemnú športovú karanténu prežíva v jednom paneláku na ružomberskom sídlisku Klačno.

Som viac – menej zavretý doma, čo pre futbalistu je doslova šialenstvo. Zrazu prídete o to, čo milujete a neviete ako dlho pauza bude trvať. Môžete akurát dokola len individuálne behať, čo časom prestáva človeka aj baviť. V jednej chvíli ma napadlo ísť domov, no rýchlo som takýto plán zrušil. Veď, keby prišla z Ružomberka správa, že pokračujú spoločné tréningy, nemohol by som sa vrátiť,“ rozhovoril sa niekdajší český reprezentant v mládežníckych kategóriách U 19 a U 18.

Novotný netají, že v súčasnosti deň čo deň je rovnaký, proste stereotyp, náročný aj na psychiku. „Keďže nič ma nenaháňa, dlhšie si pospím a po raňajkách idem splniť, čo mi predpisuje individuálny tréningový plán. Za každým si aj dačo pridám, napríklad výbehy do kopca, či rôzne posilňovačky. Zbytok dňa trávim pred televíznou obrazovkou, maximálne idem sa trochu prejsť do okolia,“ pokračoval Ondřej.

Samozrejme český legionár sa zaujíma aj o dianie za riekou Moravou. „Keď vypukla pandémia, každý deň v Čechách som podrobne sledoval. Teraz skôr prebehnem čísla, že koľko nakazených pribudlo. Zvlášť som zvedavý, aké nariadenia príjmu orgány v súvislosti s uvoľňovaním reštrikcií a otváraním športovísk.“

Novotnému 31. mája 2020 končí hosťovanie v MFK Ružomberok. „Osobne si myslím, že aktuálny ročník Fortuna ligy sa nedohrá, no zároveň verím, že nová sezóna sa včas rozbehne aj s plnohodnotnou prípravou. Čo mňa ďalej čaká neviem, daná situácia na hľadanie angažmánu nie je ideálna. Takmer denne som však v kontakte so svojim agentom. Nuž, uvidíme, ako sa všetko vyvinie,“ uzavrel futbalista, ktorý za „A“ tím MFK Ružomberok nastúpil v pätnástich „majstrákoch“, z toho šesťkrát v základnej zostave a strelil jeden gól.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia