Futbalisti B mužstva MFK Ružomberok v príprave nasúkali súperom 17 gólov

Futbalisti B mužstva MFK Ružomberok v príprave nasúkali súperom 17 gólov

RedakciaŠport15.7.2019

Ružomberské „béčko“, ktoré je novicom II. futbalovej ligy, v nedeľu absolvovalo posledné prípravné stretnutie, v Spišskej Novej Vsi vyhralo nad piatym tímom lanskej sezóny III. ligy, skupiny Východ FK Noves Spišská Nová Ves 3:0.

Súper nás trošku prekvapil, bol húževnatý, len tak ľahko sa nedal zlomiť. Preto veľa museli chalani nabehať, kým to dokázali. Tesne pred koncom polčasu Marek Bobček upravil na 0:2 a potom sme už zápas kontrolovali,“ rozhovoril sa kouč druhej zmeny spod Čebraťa Ladislav Pecko.

V týždni, v stredu (10. júla) MFK Ružomberok B v Bešeňovej vyhral nad juniorkou Sparty Praha 4:0, čím vzbudil značnú pozornosť. „Áno, dobre chalani zahrali. Po zápase bolo vidno, že hostia odchádzali dosť zaskočení,“ podotkol Pecko.

Čerstvý druholigista skvele zvládol aj prvú zápasovú próbu, v nej v Likavke vyprášil účastníka tretej najvyššej poľskej súťaže Nový Targ 10:3.

Na výsledky v príprave som sa nikdy zvlášť nepozeral. Sú sľubné, ale až ostrá sezóna ukáže, ako sme na tom,“ pokračoval ružomberský tréner. „Stretnutia sme odohrali s mladými chlapcami, keď prišli hráči z A mužstva, dávala sa dokopy akási optimálna zostavu, aby sme získali predstavu o základnej jedenástke. Je len potešiteľné, že chalani makajú, na viacerých vidieť, že sa chcú posunúť do prvého mužstva. Pripravujme sa na realitu, že v II. lige sa zloženie tímu môže často meniť. Napriek tomu na každý ´majstrák´ musíme byť tak nahotovaný, aby celý mančaft vydal zo seba maximum,“ dodal Ladislav Pecko.

Výsledky v príprave

MFK Ružomberok B – NKP Podhale Nový Targ (Poľ.) 10:3 (5:1), hralo sa v Likavke. Góly MFK B: Dopater a Ďungel po 2, T. Bobček, Otruba, Kunca, Mário Mrva, vlastný 2.

MFK Ružomberok B – Sparta Praha B 4:0 (2:0), hralo sa v Bešeňovej. Góly MFK B: Mário Almaský 2 (1 z 11 m), Švec, Regáli.

FK Noves Spišská Nová Ves – Ružomberok B 0:3 (0:2). Góly MFK B: Mário Almaský, M. Bobček, R. Kružliak. Zostava Ružomberka – 1. polčas: Kohár - Ondrek, Holub, Mário Mrva, Vrlík, J. Kudlička, Múdry, Dopater, T. Bobček, Mário Almaský, M. Bobček, 2. polčas: Spišák - Kardoš, Filinský, Rapoš, Twardzik, Zsigmund, Švec, Kojnok, Mário Almaský, Otruba, R. Kružliak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia