Futbalisti Černovej postup chceli prikrášliť aj primátom v siedmej lige

Futbalisti Černovej postup chceli prikrášliť aj primátom v siedmej lige

RedakciaŠport5.7.2021

Obe mužstvá už mali najvyššiu liptovskú súťaž v suchu, vo včerajšom zápase barážovej nadstavby VII. ligy TJ Máj Černová – TJ Iľanovo išlo však o to, kto sa stane „kráľom“ tejto súťaže ročníka 2020/2021. Boli to hostia, ktorí vyhrali 2:1. Oba tímy totiž predtým zdolali OFK Partizánska Ľupča, Černovci doma 1:0 a Iľanovo na súperovom ihrisku 2:0.

Súper postavil pred svoju bránu ´autobus´ a čakal na naše zaváhanie. Po chybách v rozohrávke sme mu sami ponúkli dve šance. V 38. min. Iľanovo viedlo 2:0 a potom sa chlapci ťažko vracali do zápasu. Svoje robili aj nervy, no hlavným kameňom úrazu bolo nepremieňanie šancí, ktorých bolo relatívne dosť. Netajím, chceli sme v súťaži skončiť prví a získať pohár. Žiaľ, nevyšlo to. Možno sa pod výsledok podpísali aj naše zranenia. Chýbali štyria hráči zo základnej zostavy, tým však nechcem povedať, že chalani, čo nastúpili, neodviedli svoju robotu,“ dal sa po poslednej „bitke“ sezóny počuť černovský tréner Štefan Jančo.

Napriek nenaplneniu plánu, nebol v kabíne TJ Máj dôvod na smútok. Naopak, oslavoval sa vytúžený postup. Mužstvo po reštarte sezóny malo mimoriadne náročný program. „Keby sme neboli zvládli ´šesťbodový´ zápas v Beňadikovej (1:0), vypadli by sme z boja o šiestu ligu a barážou ďalej išiel súper. Veru, bol to duel o ´holý život´. Potom sme prekonali i ďalšiu ťažkú prekážku Partizánsku Ľupču,“ pokračoval Jančo.

V súťažnom ročníku 2014/2015, keď tiež pri postupe v role kouča bol Štefan Jančo, sa v ružomberskej mestskej časti hrala dokonca štvrtá liga. Lenže potom prišli pády, pričom v sezóne 2018/2019 až do siedmej ligy. „Hovorili sme o postupe, ale nešli sme s bubnom na zajace. Vedel som, že čo sa týka kádra, môžeme ho spájať so smelou ambíciou, no nikdy neviete, koľkí hráči pred ´majstrákom´ vypadnú kvôli chorobe, zraneniu či pracovným povinnostiam. Sme radi, že to vyšlo. Sezóna, ktorú výrazne poznačila pandémia, nebola jednoduchá. Určite sa všetci tešíme na šiestu ligu. Tiež na lepšie ihriská, na kvalitnejších súperov. Klobúk dole pred hráčmi, no nemôžem nespomenúť ani svojho asistenta, vlastne kolegu Filipa Sliačana. Človeka, ktorý si robí ´áčkovú´ trénerskú licenciu a do mužstva priniesol viaceré nové a cenné myšlienky,“ dodal Jančo.

TJ Máj Černová – TJ Iľanovo 1:2 (0:2), L. Kajan – Devečka 2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia