Futbalisti letný blok prípravy odštartujú 16. júna

Futbalisti letný blok prípravy odštartujú 16. júna

Ján SvrčekŠport10.6.2023

Futbalisti MFK Ružomberok prípravu, pod novým trénerom Petrom Tomko, na ďalšiu sezónu otvoria v piatok (16. júna), s úvodným tréningom o 14. hod. V pláne je odohrať sedem prípravných zápasov, momentálne sú známe mená šiestich súperov, v riešení je ešte mužstvo na 4. júla. To by sa malo hrať doma.

Prvá zápasová próba mužstvo čaká 21. júna, keď v Bešeňovej nastúpi proti účastníkovi baráže o Fortuna ligu Tatranu Prešov. „Tomkovci“ si odskočia aj do českého Kroměříža, kde v rámci osláv 120. výročia futbalu v meste, sa stretnú s aktuálnym lídrom tretej českej ligy. Ďalej prídu na rad všetko prvoligisti, nováčikovia najvyšších súťaží u nás (FC Košice) a v Čechách (MFK Karviná), poľská Wisla Krakov a generálkou pre Ružu bude 22. júla duel proti tretiemu tímu ukrajinskej Premier ligy Zorji Luhansk v poľskom Lubline.

Nový ročník Fortuna ligy štartuje na konci júla (28. - 30.).

Program prípravných stretnutí

21. júna: Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov (Bešeňová), 24. júna: SK Hanácká Slavia Kroměříž (ČR) – Ružomberok (Kroměříž), 28. júna: FC Košice – Ružomberok (Košice), 8. júla: MFK Karviná – Ružomberok (Karviná), 15. júla: Cracovia Krakov (Poľ.) – Ružomberok (Krakov), 22. júla: Zorja Luhansk (Ukr.) – MFK Ružomberok (Lublin).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia