Futbalisti Ruže pomáhali seniorom a charite

Futbalisti Ruže pomáhali seniorom a charite

RedakciaŠport26.3.2020

Góly i body do tabuľky momentálne idú bokom. Prioritou je zdolať spoločného zákerného nepriateľa, pandémiu menom koronavírus.

Ani ružomberskí futbalisti nemerajú cestu na štadión, ich kabína už dlhšie zíva prázdnotou, hráčom spadol celý denný režim. Svoju fyzičku si udržujú len individuálnymi formami.

Dnes (26. marca) si trojica hráčov Dalibor Takáč, Martin Regáli a Timotej Múdry spolu s trénerom Jánom Hasprom ušľachtilo spestrila deň. S Občianskym združením Ružomberčan absolvovali úctyhodný maratón návštev domovov sociálnych služieb a charitatívnych zariadení. Tu vedno so svojim koučom pomáhali pri vykladaní „hygieny“ z Harmaneckých papierní.

Tento sympatický čin vznikol z iniciatívy majoritného vlastníka ružomberskej futbalovej „akciovky“ a veľkého podporovateľa športu v centre dolného Liptova Milana Fiľa.

Chlapci nevšednú akciu uvítali, pre všetkých nás to bola príjemná zmena počas futbalovej karantény. Aspoň troškou sme prispeli v boji proti epidémii. Zároveň sme naše putovanie brali aj ako povinnosť pomôcť pri šľachetnej aktivite pána Fiľa, ktorý dlhé roky financuje futbal v Ružomberku,“ uviedol Haspra.

Samozrejme, treba pomáhať, keď sa dá. Zavolal mi pán tréner a hneď som dal dokopy chalanov. Bol som rád, že po dlhšom čase sme sa stretli a všetci zdraví,“ rozprával Takáč. „Sme doma, plní síl, takže prečo by sme nepodali pomocnú ruku,“ prehodil Regáli a dodal: „Je to extrémna situácia, ktorú nikto nečakal. Musíme ale vydržať a robiť čo máme. Stále verím, že jar sa vo Fortuna lige dohrá.“ Najmladším členom žičlivej „úderky“ bol Timotej Múdry. „Mne mňa je cťou, že som tu. Zavolal ma Dalibor. Aspoň trochu sme si spestrili mimoriadne náročné obdobie bez futbalu, keď každý len samostatne sa môže pripravovať,“ podotkol 19 – ročný chalan.

Hygienická pomoc zavítala do Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v Likavke, Zariadenia pre seniorov Siners, takisto v Likavke, Liečebne pre dlhodobo chorých v Štiavničke, Zariadenia opatrovateľskej služby v Liptovskej Osade, Zariadenia pre seniorov Karita v Partizánskej Ľupči, Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Liptovských Sliačoch, v Ružomberku návštevou boli poctené Centrum sociálnych služieb ViaVitae, Centrum sociálnych služieb Trojlístok a Centrum pre deti a rodiny. Pomoc sa dostala tiež do komunitných a charitatívnych centier – Farskej rímsko-katolíckej charite, Komunitnému centru evanjelickej cirkvi a komunitnému centru Bratskej jednoty baptistov.

V našich balíčkoch bol toaletný papier, utierky a dezinfekčné obrúsky. V jednotlivých sociálnych zariadeniach ide o takmer 600 klientov. Niektorých sme poriadne a veľmi milo prekvapili, s niečím takým nerátali. Samozrejme, všetci nám ďakovali,“ povedala s pocitom spokojnosti pre náš portál Jana Streitová z Občianskeho združenia Ružomberčan a tiež prezradila, že pre svojich členov zase hotujú ochranné rúška.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia