Futbalisti Ružomberka nepreskočili švajčiarsku prekážku a v Európe skončili

Futbalisti Ružomberka nepreskočili švajčiarsku prekážku a v Európe skončili

RedakciaŠport27.8.2020

V prvom predkole Európskej ligy futbalisti MFK Ružomberok prehrali so Servette Ženeva na švajčiarskej pôde 0:3 a tým skončili svoju medzinárodnú misiu.

Po „rozbehovom“ úvode, prišla v 8. min. super šanca hostí, Múdry potiahol akciu po pravej strane, Gerec jeho center umne prepustil Kochanovi, žiaľ, ten „gólovku“ na smolu slovenského pohárového zástupcu, „zavraždil“, keď z jedenástich metrov ľavačkou netrafil odkrytú bránu. O dve minúty na to Ružomberčania stratili loptu v strede ihriska a po rýchlom ataku Servette, sa Tasar dostal na nepríjemný dostrel brankárovi MFK Macíkovi, ktorý bol nútený vytiahnuť prvý vážny zákrok. V 33. min. pekný center oslovil vo vnútri „veľkého vápna“ MFK Rouillera, ktorý asi zo šiestich metrov hlavou v sľubnej pozícii minul cieľ. To už nejaký čas bežala fáza keď Servette získaval prevahu a začal aj vpredu hroziť. Nebezpečné projektily z diaľky, ktoré vyslali Sauthier a Ondoua, Macík vytesnil, do „tutovky“ sa však švajčiarsky tím nedostal.

V 53. min. o prvý vzruch v druhej „polke“ sa postaral nekrytý Imeri, ale mal vychýlenú „mušku“. V 54. prišiel rýchly brejk do „otvorenej“ obrany MFK a Stevanovič otvoril skóre. O tri minúty na to veľa nechýbalo, aby autor úvodného gólu, poistil vedenie Servette, ešteže Macík bol proti. Gólový vstup do druhého dejstva očividne Ženevčanom pomohol. V 76. min. švajčiarske mužstvo predsa skórovalo aj druhý raz. Mendi napriahol z ďiaľky a očividne zaskočil Macíka – 2:0. To už bola veľmi nepríjemná ujma pre kolektív z Liptova a ten sa z nej už neotriasol. V 86. min. po ofsajdovej situácii striedajúci Antunes definitívne „zavrel“ pohárovú bitku.

Až v poslednej minúte riadneho hracieho času Ružomberčania v druhom polčase vážnejšie ohrozili domáceho brankára Fricka, ktorý len s veľkou námahou kryl priamy kop Brenkusa tesne spoza šestnástky.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Nie je čo hodnotiť, moje mužstvo zápas nezvládlo po žiadnej stránke. Boli sme strašne bojazliví, čo tiež vyústilo v nekvalitný výkon. Veľa hráčov išlo pod svoje možnosti a to sa v takomto zápase nesmie stať. Aj cez prestávku v kabíne boli všetci chalani živí, žiaľ, na ihrisku to vyzeralo inak. Robili sme veľa chýb, pri kombináciách hráči ľahko strácali lopty. Hlavne v tom sme zaostávali za súperom. Jednoducho, veľké sklamanie."

Servette Ženeva – MFK Ružomberok 3:0 (0:0)

Góly: 54. Stevanovič, 76. Mendi, 86. Antunes. Žlté karty: Tasar, Rouiller – Zsigmund, Múdry, J. Maslo. Rozhodoval: Kopijevski (Ukr.).

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mojžiš – Múdry (65. Brenkus), Kochan, Zsigmund, Takáč (60. Ďungel), Madleňák – Almási (70. T. Bobček), Gerec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia