Futbalisti Ružomberka pod Čákovým hradom

Futbalisti Ružomberka pod Čákovým hradom

RedakciaŠport28.10.2022

Zajtra (29. októbra) v 16. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok sa predstavia na štadióne AS Trenčín. Stretnutie sa začína o 15. hod.

Áno, po dvoch domácich remízach, nám body chýbajú,“ pritakal kouč ružomberského mužstva Peter Struhár. „Teraz by sme si chceli tri priviesť z ihriska súpera. Paradoxne, v tejto sezóne sa nám viac darí vonku, tam sa dokážeme ľahšie presadiť. Hoci pevnejší by sme mali byť práve na svojom trávniku. Pri našej filozofii, ktorá je založená na rýchlych prechodoch dopredu, chlapci majú u súperov viac priestoru.“

Ruža pod Čebraťom získala desať bodov (2 víťazstvá – 4 remízy – 2 prehry) a zvonku si priviezla dvanásť (3 – 3 – 0).

Z umelého trávnika pod Čákovým hradom nemá ružomberský tréner obavy. „Oba tímy budú mať rovnaké podmienky. Naši chalani sú zvyknutí na ´umelku´. Keď som s nimi v priebehu týždňa rozprával, povrch v Trenčíne ani neriešili,“ vysvetľoval Struhár, ktorý pripustil, že nejakým zmenám v základnej jedenástke oproti predchádzajúcej sobote môže dôjsť. Otáznik visí nad štartom Mateja Madleňáka, ktorý bol „seknutý“.

Aj kabína si uvedomuje, že štyri uletené body (s Liptovským Mikulášom a Banskou Bystricou), keď hornú šestku atakuje viac záujemcov, je nepríjemná strata. „Potrebujeme to napraviť, najlepšie už zajtra,“ vyhlásil stopér Alexander Mojžiš. „Videl som pár zápasov Trenčanov, mužstvo sa prezentuje kombinačným futbalom a častými centrami do pokutového územia. Práve na takéto lopty si musíme dávať zvlášť pozor. Celý zápas treba byť maximálne koncentrovaní, nič nepodceniť a vyvarovať sa ľahkých chýb. V súvislosti s nami sa asi najčastejšie spomína slovko efektivita. Už by to chcelo nejaký zlom.“

Trenčín, ktorý zatiaľ „vykopal“ 18 bodov (5 – 3 - 7) naposledy prehral v Michalovciach 0:2, ale predtým v troch zápasoch získal sedem bodov, keď remizoval v Žiline 1:1 a doma zdolal Slovan Bratislava 4:0 a Skalicu 3:1. Prvý vzájomný duel v tejto sezóne na ružomberskom trávniku priniesol bezgólovú deľbu bodov.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 25 výhier, 18 remíz, 23 prehier, skóre 96:89.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia