Futbalisti si aj viac zamakajú

Futbalisti si aj viac "zamakajú"

RedakciaŠport2.9.2020

Najbližší víkend nebudú priaznivci „koženej“ merať cestu na fortunaligové štadióny. Naša najvyššia súťaže sa (po piatich odohraných kolách) na chvíľu zastavila kvôli asociačnej prestávke.

Ružomberskí futbalisti v pondelok dostali voľno a včera poobede sa znovu pustili do práce. Od dnes (2. septembra) mužstvo nabehlo na dvojfázové tréningové jednotky. „Netajím, táto pauza nám prišla vhod,“ rozhovoril sa hlavný kouč A mužstva MFK Ružomberok Ján Haspra. „Letná príprava na aktuálnu sezónu bola veľmi krátka, úplne atypická. Nebol priestor na to, aby sme mužstvo tak kondične pripravili, ako je to nutné. Preto tento týždeň sa vyslovene nesie v znamení prípravnej klasiky, teda dobýjania bateriek. Ideme do rozvoja kondičných schopností a sily. Od pondelka už zase tréningy budú mať predzápasový charakter.“

Popri „hrubej“ robote, samozrejme hráči pilujú tiež herné činnosti. „Chlapci len doobeda zabudnú na loptu, poobede budú s ňou pracovať,“ podotkol Haspra.

Plánovaná ligová prestávka Ruži zapasovala aj zo zdravotného hľadiska. „Potrebujeme dať dokopy maródov, aby sme na najbližší zápas boli čo najlepšie pripravení,“ vravel ďalej kormidelník MFK, ale momentálne ešte nespresnil, kto zo zranených hráčov by 12. septembra mal byť v Dunajskej Strede k dispozícii.

Pôvodne v pláne bolo aj jedno prípravné stretnutie s Dolným Kubínom, ktoré však padlo. „Neskutoční sa kvôli výskytu koronavírusu v oravskom klube,“ vysvetlil Haspra. „Iného súpera sme ani nehľadali. Mužstvá z nižších súťaží nemajú prerušený program a hrať nejaký vážnejší zápas je riziko, mohli by pribudnúť i ďalšie zdravotné patálie.“

V súčasnosti v ružomberskej kabíne chýbajú Ivan Krajčírik, Alexander Mojžiš a Adam Brenkus, ktorí sú na zraze reprezentačnej „dvadsaťjednotky“ pred dvomi kvalifikačnými stretnutiami o postup na majstrovstvá Európy proti Švajčiarsku.

Známy je už termín zápasu 2. kola Slovnaft Cupu Lipany – Ružomberok. Ten sa odohrá 15. septembra so začiatkom o 16. hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia