Futbalisti spod Čebraťa si ešte nevydýchli a znovu zaberajú

Futbalisti spod Čebraťa si ešte nevydýchli a znovu zaberajú

RedakciaŠport22.7.2020

V piatok (17. júla) ružomberskí futbalisti oslavovali po finálovom barážovom stretnutí v Trnave proti Spartaku (2:0) miestenku v Európskej lige a dnes (22. júla) už začali ukrajovať z nového prípravného „koláča“.

Tie štyri dni som strávil prevažne doma, no bol som sa aj prejsť na Chopok a dvakrát zaplávať v Liptovskej Mare. Išlo o veľmi krátky oddych, ale nevadí, veď cez koronapauzu sme takmer dva mesiace nechodili na štadión. Prakticky bez nejakej prestávky sa znovu trénuje, ako keby sezóna išla ďalej. Verím, že niečo ešte doladíme a budeme pokračovať minimálne v takej forme, ako sme uplynulý ročník zavŕšili,“ dal sa počuť gólman Ruže Matúš Macík, ktorý tiež pripojil, že zatiaľ žiadnu ponuku na zmenu drese nezaregistroval. „No rád by som sa posunul niekde ďalej,“ netajil pri tejto téme takmer dvojmetrový dlháň medzi žrďami.

Podobne ako vlani sa MFK bude hotovať nielen na Fortuna ligu, ale zároveň aj na medzinárodnú scénu. „Dúfam, že teraz v Európskej lige preskočíme minimálne jedno, či dve kolá," vyhlásil kľúčový muž ružomberskej defenzívy Filip Twardzik. „Keď som hrával v Anglicku, alebo Škótsku mali sme v lete štyri týždne voľna, teraz štyri dni. No nevadí, takto je to dobré.“ Pri otázke na zdravotný stav český legionár, ktorý počas liptovského angažmánu mal nejaké výpadky kvôli zraneniam, odvetil: „Akurát mám trochu nádchu, chytil som ju počas osláv víťazstva nad Trnavou. Inak sa cítim fit.“

Kapitán mužstva Ján Maslo viac – menej predĺžený víkend strávila doma, v Dolnom Kubíne s rodinkou. „Podobne, ako celá sezóna bola atypická, tak aj naša dovolenka. Bol som síce len krátko s najbližšími, no počas koronapauzy nám boli dopriate dlhšie spoločné chvíle, takže v pohode. Navyše, po úspechu sa človek lepšie regeneruje a rýchlejšie dáva dokopy. Podobne ako pred rokom, čaká nás aj pohárová Európa, takže za dva týždne a niečo sa treba dobre pripraviť. Uvidíme, čo pri takomto krátkom cykle tréneri naordinujú,“ vravel po príchode na zraz ružomberský stopér.

Tréner mladého tímu Ján Haspra musel intenzívne dumať, ako do sedemnástich kalendárnych dní všetko nahustiť. „Bude to veľmi náročné, už dlhšie som nad tým rozmýšľal. Nič iné nám nezostáva, len vynechať niektoré časti klasického ´leta´ a ísť rovno do herných činností. Kondíciu, ktorú chlapci nabrali počas zápasovej výluky i v dohrávanej sezóne, nemôžu stratiť. Trochu oprášime niečo staré a pridáme i dáke nové veci,“ rozprával šéf realizačného tímu.

Nie je tajomstvo, že hráčsky káder čaká redukcia. „Sú to najťažšie rozhodnutia počas trénerskej práce. Absolútne sa na to neteším, ale je to nutné, musíme to spraviť. Káder bude o hodne zredukovaný, konečný počet nám určí vedenie klubu. Celé Slovensko, čo sa týka športu, kvôli koronakríze nie je na tom ružovo. Aj my musíme nový súťažný ročník prežiť v šetriacom móde,“ doplnil Haspra.

Na zraz prišlo 28 hráčov z jarného kádra, no nie všetci, kvôli zraneniam, sa aj zapojili do tréningového procesu. Videli sme aj dve nové tváre Martina Boďu z Martina a Dávid Galloviča z Popradu.

Celá príprava Ružomberka bude prebiehať v domácich podmienkach, pričom v pláne sú dve zápasové previerky, už v sobotu MFK hrá v Podbrezovej a o týždeň na to absolvuje generálku v maďarskej Kisvárde proti tamojšiemu FC.

Prípravné zápasy: 25. júla o 10:30 hod.: FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok, 1. augusta o 17:00 hod.: FC Kisvárda – Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia