Futbalistky ešte musia zabojovať o hornú päťku

Futbalistky ešte musia zabojovať o hornú päťku

RedakciaŠport3.12.2022

Ružomberským futbalistkám v I. lige žien po jesennom 14 – kolovom programe patrí piata priečka s 22 bodmi (7 víťazstiev – 1 remíza – 6 prehier). Rovnaký bodový zisk dosiahol tiež šiesty Trenčín. Na druhej strane Ružomberok len dva „bodíky“ stráca na štvrtú Banskú Bystricu. Na jar ešte družstvá čakajú štyri kolá základnej časti (MFK vycestuje do Bratislavy na Slovan a do Nových Zámkov a doma privíta ť Žilinu a GFC regionálnu akadémiu). Potom sa liga rozdelí na dve „päťky“. Ružomberským cieľom je byť v tej hornej, v boji o titul.

Jeseň dievčatá zavŕšili domácou prehrou s Trenčínom 1:2, pričom predtým pod Čákovým hradom uspeli 4:2. V prípade vytúženého trojbodového zisku mohli zimovať štvrté a na AS mať šesť bodov k dobru. „Bol to zápas, ktorý nás veľmi škrie. Trenčín hral dobre, na brejky a využil naše chyby. Žiaľ, šance, ktoré sme si vypracovali, zostali nevyužité. No azda ešte viac nás môžu mrzieť stratené body v Banskej Bystrici. Bol to zápas na jednu bránu, súperky nič neukázali a vyhrali 1:0,“ pripomenul dva výsledkovo spackané duely s tabuľkovými susedmi tréner Jaroslav Súkeník, ktoré „baby“ spod Čebraťa prevzal v lete po Ľubošovi Žihlavníkovi.

Za povšimnutie stojí, že Ružomberčanky na Myjave u jesenného majstra prehrali len 1:2, doma s druhým Slovanom 0:1 a zdolali tretiu Trnavu 3:1. „Aj s tímami, ktoré patria do absolútnej špičky, sme odohrali veľmi dobré zápasy. Myjava svojim súperkám dokázala nastrieľať aj štrnásť-šestnásť gólov. Takisto valcoval Slovan. Dokonca silnú Trnavu sme dokázali zdolať. Práve takéto konfrontácie dievčatá výkonnostne posúvajú. Mohli sme mať viac aj o nejakých päť bodov a bolo by veselšie. Žiaľ, doplácali sme na nekompletný hráčsky káder. Počas sezóny sa zranili viaceré hráčky. V každom majstrovskom zápase chýbalo štyri-päť dievčat. Takže jesenný sumár je svojim spôsobom i odzrkadlením skutočného stavu. Bolo nutné družstvo dopĺňať juniorkami. Tie si zastali svoje pozície, ale asi iná mohla byť naša sila, ak by na ihrisko nastupovali skúsenejšie ženy. Čo sa týka prvej päťky, všetko máme vo vlastných rukách. Aj celkom priaznivé jarné vyžrebovanie,“ konštatoval J. Súkeník.

Najlepšou strelkyňou družstva je Darina Hrúziková, slovenská reprezentantka do 19 rokov, s ôsmimi gólmi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia