Futbalistky MFK Ružomberok definitívne v skupine o titul

Futbalistky MFK Ružomberok definitívne v skupine o titul

RedakciaŠport7.3.2022

Ružomberské futbalistky včera zdolali MFK Dukla Banská Bystrica 5:0 a už dve kolá pred koncom základnej časti I. ligy žien si zabezpečili nadstavbovú hornú päťku, teda skupinu o titul.

Je to veľký úspech, ktorý sa pred začiatkom sezóny určite nečakal. Veď sme išli do súťaže ako nováčik. Tým netvrdím, že neboli nejaké plány,“ uviedla pre náš portál autorka dvoch gólov v bystrickej sieti Rebeka Žihlavníková.

Ružomberčanky včerajší zápas vybavili už do prestávky, keď v 35. min. viedli 4:0. „Od začiatku sa viac – menej hralo na polovici súperiek. Lopta bola takmer stále na našich kopačkách a vpredu sme boli vysoko efektívni. V druhej ´polke´, už sa poľavilo v tempe a v útoku sme niečo aj pozahadzovali. Tiež došlo k prestriedaním, aby príležitosť dostali i ´baby´, čo menej hrávajú,“ povedala k stretnutiu maturantka na ružomberskom gymnáziu.

Ženská futbalová Ruža do zavŕšenia základnej časti odohrá ešte dve stretnutia, 13. marca doma s Novými Zámkami a 20. marca v Bratislave s lídrom tabuľky Slovanom. Potom odštartuje nadstavba. „V skupine o 1. - 5. miesto už žiadny zápas nebude ľahký. To sme i však želali. Práve náročné stretnutia so silnými súpermi nás môžu posunúť ďalej,“ dodala Rebeka Žihlavníková, ktorá je od dnes do piatku, spolu s s klubovou kolegyňou Frederikou Kovalikovou, na kontrolnom kempe slovenskej reprezentácie do 19 rokov v Senci.

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 5:0 (4:0)

Góly: 7. Kovalikova, 12. Hrúziková, 26. a 35. R. Žihlavníková, 68. Maslová.

MFK: Zjarová - Červeňová, Mašurová, Krivačková (60. Konfálová), Adamčiaková, Malá, Bruníková, Kovalikova, Hrúziková, R. Žihlavníková (69. Bradiaková), Maslová (74. Nagyová).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia