Futbalistky sa s Trnavou nemaznali - 7:1

Futbalistky sa s Trnavou nemaznali - 7:1

RedakciaŠport8.9.2021

Bol to duel dvoch družstiev, ktorí mali po päť bodov. Napokon stretnutie 6. kola I. ligy futbalistiek medzi MFK Ružomberok a Spartakom Trnava, až famózne vyšlo domácim dievčatám – 7:1.

Zverenky trénera Ľuboša Žihlavníka si po predchádzajúcich dvoch remízach a jednej prehre, plný bodový zárez pripísali v 4. kole, keď vo svojom „domove“ v Ľubochni rozbombardovali Petržalku (6:2). Týždeň na to, ale po veľmi solídnom výkone, výsledkovo „pukli“ v Žiline (0:3), aby v ďalšom kole do skrutky rozobrali tabuľkového suseda.

Po zápase so Žilinou, v ktorom, napriek prehre, sme podali naozaj skvelý výkon, keď súperky sme v podstate nepustili do nejakých vyložených šancí, no žiaľ, nevyužili sme naše príležitosti, bol celý tím pozitívne naladený. Tiež však treba priznať, že Trnava, kvôli dopravnej nehode, mala za sebou dlhú cestu a aj začiatok stretnutia bolo nutné posunúť,“ rozhovorila sa Monika Adamčiaková, doterajšia kapitánka ružomberských „báb“ (po novej voľbe tento „flek“ prevzala Jana Maslová).

Zápas sme otvorili výborne, už v 15. minúte sa viedlo 3:0, hoci , podľa mňa, v prvej polovici, sme nevytiahli taký výkon ako v Žiline. Zvlášť škrípala kombinačná medzihra. V druhom polčase bola snaha oživiť výkon šikovnými prihrávkami, čo aj zabralo. Preto väčší priestor mohli dostať aj ´baby´z lavičky. V I. lige je dôležité, aby takisto naberali zápasovú prax. Bola som šťastná z troch dôležitých bodov, takisto z naladenia sa na víťazné ťaženie. Veľmi ma teší, že si takéto krásne chvíle a emócie môžem užívať,“ pokračovala M. Adamčiaková.

Momentálne ružomberskému nováčikovi patrí veľmi pekná štvrtá pozícia. „Pohľad na tabuľku je až neuveriteľný, veď ako novic sa v najvyššej súťaže iba etablujeme. Samozrejme, pred nami je ešte strašne veľa kôl, veď za sebou máme iba tretinu základnej časti súťaže. Svoju šancu sme však dobre uchopili a želám si, aby sa rovnakom trende aj pokračovalo,“ dopovedala 22 – ročná ´kočka´.

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 7:1 (5:1)
Góly: 6. a 37. Hrúziková, 9. Adamčiaková, 15. a 80. Krivačková, 44. a 47. Bruníková (1 z 11 m) - 23. Cedulová.

Ružomberok: N. Lacková - Červeňová (80. Múdra), Krivačková, Planietová, Adamčiaková, Malá, Bruníková (80. Š. Lacková), Hrúziková, R. Žihlavníková (70. Kmeťová), Kovalikova (78. Bradiaková), Maslová (53. Mastráková.)


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia