Futbalistov Ružomberka v novej sezóne povedie P. Tomko

Futbalistov Ružomberka v novej sezóne povedie P. Tomko

Ján SvrčekŠport5.6.2023

Pár dní bola, po naplnení kontraktu Petra Struhára, prázdna stolička hlavného trénera A tímu MFK Ružomberok. Už to ale neplatí. Dnes sa fortunaligista spod Čebraťa dohodol (zatiaľ) na ročnej spolupráci s Petrom Tomkom, ktorý v uplynulých dvoch sezónach pôsobil v centre dolného Liptova ako Struhárov asistent.

Na predstavenstve našej akciovej spoločnosti sa riešil post hlavného trénera prvého mužstva. Po zrelých úvahách a zvažovaní viacerých faktorov, padlo rozhodnutie dať šancu asistentovi trénera z minulej sezóny Petrovi Tomkovi. Do úvahy sme brali aj také súvislosti, že dôverne pozná naše prostredie, takisto hráčov, čo je len plus. Samozrejme, na druhej strane očakávame, tiež jeho vlastný vklad do mužstva. Petra Tomka považujeme za perspektívneho trénera. Hoci už dlhšie pôsobí v našom klube, veríme, že prinesie aj čerstvý vietor,“ uviedol generálny manažér a predseda predstavenstva MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Niekdajší aktívny futbalista, aj Ružomberka (tu strávil vyše tri roky), Tatrana Prešov, Tatrana Liptovský Mikuláš, či syngapurského FC Geylang International, ktorý niekoľko sezóny pod Čebraťom pracoval s mládežou, kde pred presunom k „áčku“ dva roky zastával post športového riaditeľa, sa len v noci vrátil z rodinnej dovolenky v Turecku. „Netajím, už po predchádzajúcej sezóne boli nejaké šumy, ale prvú reálnu predstavu o spolupráci som dostal v piatok. Prebral som si to s manželkou a so synom, pričom obaja ma podporili,“ vravel bezprostredne po spečatení dohody P. Tomko. „V prvom rade sa chcem poďakovať pánovi majiteľovi a členom vedenia klubu za prejavenú dôveru. Budem sa snažiť ich nesklamať. V tomto klube som prešiel všetkými kategóriami od prípraviek až po mužov. Už sa cítim ako pravý Ružomberčan.“

Zvedaví sme boli takisto na mená najbližších spolupracovníkov. „Čo sa týka realizačného tímu, ten by mal pokračovať viac – menej v doterajšom zložení. Tak sme sa bavili. Ide o dvoch asistentov Mareka Herčuta a Jozefa Kapláňa a doterajšieho trénera brankárov Ľuboša Hajdúcha. Verím, že v tejto zostave sa stretneme na prvom tréningu,“ doložil Peter Tomko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia