Futbalová Fortuna liga: Ružomberok - Trenčín 4:1

Futbalová Fortuna liga: Ružomberok - Trenčín 4:1

RedakciaŠport21.4.2023

V 6. kole, ktoré otvorilo odvetnú časť nadstavbovej časti Fortuna ligy, v skupine o 7. - 12. miesto, futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad AS Trenčín presvedčivo 4:1.

Domáci sa od začiatku obuli do svojho súpera, hrali aktívne, s veľkou chuťou, pričom vôbec nešetrili ani pohybom. V 14. min. Bobček, po prihrávke od Seleckého rozvlnil sieť. Hlavný rozhodca Lukáš Dzivjak po dlhšej konzultácii so systémom VAR, gól pre ofsajd neuznal. O päť minút neskôr prišiel výpad na opačnej strane, veľká šanca Azanga, avšak domáci brankár Ťapaj reflexívne nohou zabránil gólu. V 21. min. po priamom kope Seleckého, Bobček hlavou otvoril skóre – 1:0. V 28. min. Madleňák napriahol, Kukučka len loptu vyrazil pred seba a dobiehajúci Domonkos zvýšil na 2:0.

V úvode druhej „polky“ AS výrazne ofenzívne ožil. V 52. min. sa vo výbornej streleckej pozícii vo vnútri šestnástky MFK ocitol Azango, no Ťapaj opäť vytiahol bravúrny zákrok. Trenčianska aktivita napokon aj slávila úspech. Spoza „veľkého vápna“ v 58. min. parádne namieril Gajdoš a od žrde znížil na 1:2. Od 66. min. hostia dohrávali bez vylúčeného Azanga. Pre ďalší vývoj stretnutia bol mimoriadne dôležitý pekný gól striedajúceho Gereca – 3:1. V 80. min. obrovskú príležitosť na zvýšenie ružomberského vedenia nevyužil Selecký, ktorého vychytal Vozinha. O chvíľu na to, zase domáceho brankára z diaľky preveril Kmeť. V závere sa diváci predsa dočkali aj štvrtej trefy „do čierneho“, keď hlavou sieť trafil Kelemen, ktorý bol len štyri minútky na ihrisku.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Máme radosť z víťazstva nad kvalitným súperom. Chlapcov musím pochváliť za prácu v defenzíve. Zvlášť sme sa pripravili na súperových krajných hráčov, ktorí sa dokážu presadiť v situáciách jeden na jedného. Veľmi dobre ich zdvojovali ´streďáci´ i krajní obrancovia. V ofenzíve sa mužstvo snažilo o presing, a tak získavať lopty, čo sa aj darilo. Som rád, že sa presadili obaja útočníci, v prvom polčase Tomáš Bobček a v závere striedajúci Marko Kelemen.“

František Straka (Trenčín): „Domáci vyhrali zaslúžene, hlavne vďaka prvému polčasu, v ktorom boli oveľa dôraznejší a efektívnejší. Paradoxom je, že my sme mali prvú obrovskú šancu Azangom. Keby sa ujala, zápas by možno vypadal inak, lenže na keby sa nehrá. Je to facka, z ktorej sa musíme poučiť. Boli tam akcie, ktoré sme nedotiahli do konca. Urobíme si dôkladnú analýzu príčin prehry. Už sa musíme sústrediť na ďalší zápas, ktorý je pre nás veľmi dôležitý, aby sme ho vyhrali.“

MFK Ružomberok – AS Trenčín 4:1 (2:0)

Góly: 21. Bobček, 28. Domonkos, 73. Gerec, 90. Kelemen - 58. Gajdoš. Žlté karty: Zsigmund – Azango, Bagin, Lavrinčík. Červená karta: 66. Azango (po druhej žltej). Rozhodovali: Dzivjak - Hancko, Hrmo - 842 divákov.

Ružomberok: Ťapaj – Mrva (86. Fabiš), Malý, Mojžiš, Selecký – Zsigmund (79. Luterán) – Šefčík (79. Tučný), Domonkos (68. Gerec), Chrien, Madleňák – Bobček (86. Kelemen).

Trenčín: Kukučka (45 +. Vozinha) – Yem (70. Kmeť), Pires, Bagin, Šebeň – Lavrinčík – Azango, Bainovič, Gajdoš (70. dos Santos), Emeka (70. Kupusovič) – Soares (83. Okunola).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia