Futbalová mlaď bez medailí, postupov, či pádov

Futbalová mlaď bez medailí, postupov, či pádov

RedakciaŠport29.5.2020

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) odhlasoval zákaz všetkých súťaží mládeže, žien a dievčat ročníka 2019/2020 v súvislosti s pandémiou koronavírus. Doteraz boli tieto ligy pozastavené do konca mája.

Nejde o žiadne prekvapujúce rozhodnutie, skôr očakávané a logické,“ reagoval na anulovanie sezóny futbalovej mlade a „báb“ riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

Keď sa uvoľnili vládne opatrenia, začali trénovať dorastenecké a žiacke celky a tento týždeň pribudli i prípravkári. „Všetky kategórie do konca júna pokračujú dvakrát do týždňa v tréningoch a od 6. júla začne normálna príprava dorasteneckých družstiev na novú sezónu. Postupne sa pripoja ďalšie tímy,“ informoval Tomko.

Ružomberok pred sezónnou definitívou mal niekoľko „želiezok“ vo vážnej hre. V najvyššej súťaži medailové pozície atakovali „sedemnástka“ a šestnástka“, mladší žiaci U 13 viedli skupinu stred I. ligy s osembodovým náskokom, juniorky boli líderkami vo svojej skupine v I. lige a ženy nezakrývali reálnu túžbu vrátiť sa medzi elitu.

Áno, zrušenie sezóny nám aj niečo zobralo, lenže niekde, kde to nefungovalo podľa našich predstáv, i trochu pomohlo. Výsledky u mládeži však nie sú absolútnou prioritou. Naša filozofia je postavená na ambícii každý rok do A mužstva dospelých posunúť dvoch-troch hráčov a takisto troch-štyroch do ´béčka´. Čo sa týka najmladších kategórií, zameriavame sa na zber najtalentovanejších chlapcov z okolia,“ vravel Tomko.

Pre súťažný ročník 2020/2021 sa zatiaľ nepredpokladajú zmeny v štruktúre mladej pyramíde pod Čebraťom. „Ešte sme nesedeli s vedením klubu ohľadom novej sezóny, no zatiaľ do súťaží chystáme rovnaké družstvá, ako bolo doteraz. Otvorené sú však otázky niektorých realizačných tímov,“ doplnil mládežnícky šéf pod Čebraťom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia