Futbalová mlaď sa vracia na na ihriská

Futbalová mlaď sa vracia na na ihriská

RedakciaŠport15.4.2021

V rámci uvoľňujúcich covidových opatrení od pondelka (19. apríla) bude možné športovať v exteriéri, avšak v maximálnom počte šiestich ľudí.

Momentálne sme vďační aj za tento krok, žiaľ, celkove je u nás šport už dlhodobo len na okraji záujmu. Osobne som sklamaný, už aj z dátumu reštartu, samozrejme tiež z definovaných skupiniek. Iná situácia je napríklad v Maďarsku. Stačí sa len prejsť mestom a vidíte pokope neorganizované deti. Naopak na športoviskách sú pod odborným dohľadom dospelých,“ reagoval na krok pandemickej komisie šéf mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

Hoci zatiaľ konkrétny manuál chýba, pod Čebraťom sa intenzívne hotujú na návrat mládežníckeho podhubia a takisto ženskej zložky. „Máme už za sebou nejaké porady s trénermi a od pondelka chceme tréningový proces znovu rozbehnúť. Stále však čakáme na oficiálne usmernenie,“ pokračoval Tomko.

Znovu ožije celá pyramída, vrátane prípravkárov. „Všetci sa potrebujú hýbať, navyše na čerstvom vzduchu, veď doteraz sedeli iba doma. Na úvod uvažujeme s dvomi-tromi tréningovými jednotkami do týždňa, nuž a potom budeme pridávať. Verím, že postupne nám začne i počasie žičiť. Po dlhej pauze musíme rozumne narábať aj so záťažou. Prvý týždeň pôjde skôr o prípravné cvičenia, aby sa chlapci a dievčatá opäť do toho dostali,“ vravel ďalej športový riaditeľ mládežníckej sekcie futbalovej Ruže.

Harmonogram, ktorý sa dolaďuje ráta so všetkými dostupnými ihriskami – s umelou hracou plochou na hlavnom štadióne, dvomi „umelkami“ na Základnej škole Klačno, černovským štadiónikom a tiež, na základe dohody o spolupráci, s areálom Základnej školy Zarevúca a ľubochnianskym trávnikom, kde sa schádzajú ružomberské „kočky“.

I keď zatiaľ všetko bude fungovať len vo výrazne obmedzenom režime, sezóna 2020/2021 nie je úplne pochovaná. „Hovorí sa, že v máji by sa mohli rozbehnúť aj súťaže, nuž uvidíme,“ dodal Tomko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia