Futbalová mlaď spod Čebraťa vykročila pravou

Futbalová mlaď spod Čebraťa vykročila pravou

RedakciaŠport1.8.2020

Približne po päťmesačnej výluke dnes (1. augusta) dorastenecké tímy MFK Ružomberok opäť nastúpili na majstrovské zápasy. A ouvertúru súťažného ročníka 2020/2021 zvládli excelentne. Všetky tri družstvá na prvoligovej scéne v konfrontáciách so svojimi rovesníkmi s Podbrezovej naplno zabodovali.

Starší dorastenci na Horehroní vyhrali nad Železiarňami, ktoré v predchádzajúcej nedokončenej sezóne boli o tri priečky vyššie (piate) 2:0. „Z chlapcov som mal len príjemný pocit, akurát v koncovke sa mali viackrát presadiť. Od začiatku sme hrali dobre a úvodný gól nás ešte upokojil. Z oboch strán to bol veľmi dobrý zápas,“ uviedol kouč ružomberskej „devätnástky“ Vladimír Veselý.

Obe družstvá mladších dorastencov MFK doma (na ihrisku v Bešeňovej) museli výsledky preklápať, keď po úvodnom dejstve prehrávali 0:1. „Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom chlapci zvýšili obrátky a konečný rozdiel mohol byť aj výraznejší,“ konštatoval tréner U 17 Peter Penov po víťazstve 4:1.

„Šestnástka“ v 9. min. inkasovala a na vyrovnanie čakala do 4. min. druhej „polky“. „Prvý zápas sezóny má svoje špecifiká, som rád, že ho chlapci, hoci kombinácia ešte viazla, zvládli. Myslím si, že o ten ´gólik´ sme boli lepší,“ pripojil šéf lavičky výberu do 16 rokov Miroslav Latiak.

I. dorastenecká liga – U 19: FK Železiarne Podbrezová – Ružomberok 0:2 (0:1), 17. Kubík, 63. P. Jedinák, U 17: Ružomberok – Podbrezová 4:1 (0:1), 58. Jokel, 63. a 67. Matej, 90. Medvecký, U 16: Ružomberok – Podbrezová 2:1 (0:1), 44. Filipiak, 64. Kútnik (z 11 m).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia