Futbalová omladina trénuje, namaľuje si viac sektorov

Futbalová omladina trénuje, "namaľuje" si viac sektorov

RedakciaŠport28.4.2021

Konečne opäť trénujeme, to je najdôležitejšie, no zároveň veľmi netrpezlivo čakáme, kým sa uvoľnia ďalšie opatrenia, aby to nebola len príprava v šesťčlenných skupinkách. Všetci sa strašne chceme vrátiť do plnohodnotného tréningového procesu. Veď sme v exteriéri, na čerstvom vzduchu a náš šport chceme tak robiť, ako sa má,“ dal sa počuť športový riaditeľ mládežníckej sekcie MFK Ružomberok Peter Tomko.

Hneď ako bol spustený najnovší športový semafor so sektormi po 800 štvorcových metrov pre šesť priamych aktérov, plus jeden tréner, v MFK obnovili tréningový proces naprieč kompletnou mládežníckou pyramídou a žensko-dievčenskou zložkou. „Od 19. apríla znovu fungujeme, od prípravky až po ´devätnástku´. Dorastenci sa stretávajú štyrikrát do týždňa, žiaci tri razy a prípravkári dvakrát,“ informoval nás Tomko. „Využívame našu umelú trávu, ihriská na Základnej škole Klačno, areál ZŠ Zarevúca a ´baby´ aj ihrisko v Ľubochni. So zreteľom na veľkosti plôch ich rozdeľujeme na jednotlivé časti.“

Zvedaví sme tiež boli, aký bol návrat futbalového poteru k svojmu „koníčku“. „Vyzerá to tak, že niektoré ´decká´ si až príliš zvykli na domáci komfort a možno aj skočenia. Nuž uvidíme,“ reagoval šéf mladej zmeny pod Čebraťom.

Jedna vec je tréningový reštart, samozrejme umožnený len v medziach platných „mantineloch“ a druhá zápasový mód. „Nie tak dávno, sa neoficiálne hovorilo, že 8. mája by sa mohli obnoviť aj súťaže. Čo sa týka týchto vecí, už som dosť skeptický. Zostáva mi len dúfať, že po niekoľkomesačnej výluke sa kompetentní začnú k športu správať tak, akoby sa mali,“ vravel ďalej Tomko.

Podľa novelizovaného súťažného poriadku Slovenského futbalového zväzu, ak tímy odohrajú aspoň polovicu zápasov súťažného ročníka 2020/2021, ten môže byť oficiálne uzavretý a nie anulovaný. To znamená, že všetky tri ružomberské dorastenecké družstvá by boli v hre o medaily, momentálne sú „devätnástka“ a „šestnástka“ na druhom mieste a „sedemnástka“ tretia. Ženy majú zase na dosah postup z druhej do prvej ligy a staršie dorastenky (W 19), sú na čele jednej z troch skupín I. ligy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia