Futbalová pätnástka štartovala na turnaji v islamskej krajine

Futbalová "pätnástka" štartovala na turnaji v islamskej krajine

RedakciaŠport31.10.2022

To ešte za 117 – ročnej histórie „koženej“ v centre dolného Liptova nebolo! Mládežnícky tím MFK Ružomberok, konkrétne družstvo starších žiakov U 14 (tréner Ivan Hvoľka), vycestovalo až do Malajzie, kde štartovalo na medzinárodnom turnaji v Gambangu, ktorý prilákal tímy z ôsmich krajín.

Vycestovať na takéto podujatie nie je jednoduché. Pre nás je preto mimoriadne dôležitá podpora majiteľa nášho klubu Milana Fiľa,“ uviedol generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis. Pod Čebraťom je celej mládežníckej pyramíde od prípraviek až po starších dorastencov venovaná maximálna pozornosť. Zápasy na ázijskom kontinente sú však unikátnym vkladom do ružomberskej futbalovej kroniky.

Výjazd sa uskutočnil na základe pozvanie, ktoré na začiatku septembra prišlo priamo z Malajzijskej futbalovej federácie,“ rozhovoril sa z dejiska podujatia športový riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Penov. „Chlapci odohrali päť zápasov. Hneď na úvod sme nastúpili proti družstvu slávneho francúzskeho klubu FC Paris Saint-Germain. Ďalej to boli konfrontácie s výberom Malajzie do 15 rokov, s družstvami z Japonska, z Južnej Kórei a z Thajska. Chalani tak prišli do styku s rôznymi štýlmi hry. Nadobudli mimoriadne cenné skúsenosti i množstvo zážitkov, azda na celý život. Vôbec však nebolo jednoduché si zvykať na iné klimatické podmienky i šesťhodinový časový posun. Stretnutia sa hrali v národnom tréningovom centre. Celková organizácia bola na vysokej úrovni.“

Zajtra večer sa výprava MFK Ružomberok vráti z juhovýchodnej Ázie.

Výsledky: FC Paríž Saint-Germain (Fr.) – MFK Ružomberok 3:2, Prílepok, Lérint, Malajzia U15 - Ružomberok 2:0, Ružomberok – Cerezo Osaka (Jap.) 1:4, Husár, Ružomberok – Hwaseong (Kór. rep.) 2:0, Husár, A. Ondruš, FC Chonburi (Thaj.) – MFK Ružomberok 2:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia