Futbalová pozvánka na piatok: Ružomberok - Trenčín

Futbalová pozvánka na piatok: Ružomberok - Trenčín

Ján SvrčekŠport23.11.2023

Po asociačnej prestávke je pred nami 15. kolo futbalovej Niké ligy, ktoré zajtra (24. novembra) o 17:30 hod. otvorí zápas MFK Ružomberok – AS Trenčín.

Mužstvo spod Čebraťa počas prvoligovej výluky samozrejme makalo, pričom prvý týždeň si odskočilo aj do Vodného parku Bešeňová a na spoločnú večeru. Traja hráči, ktorí v predchádzajúcich ligových kolách pravidelne nastupovali Tomáš Frühwald, Alexander Selecký a Adam Tučný absolvovali zraz reprezentačnej „dvadsaťjednotky“. Tučný zasiahol do prvého duelu s Chorvátskom (2:2) a všetci dostali priestor v stretnutí s Českom (1:2).

Trenčín, ktorý mal skvelý štart do sezóny, naposledy doma remizoval so Žilinou 0:0, čím šnúru bez víťazstva natiahol na päť kôl. Takisto Ružomberok sa v tomto smere nemá čím pochváliť. Tri prehry a jedna remíza, také sú posledné štatistky mužstva, v kabíne ktorého naposledy víťazný pokrik zaznel 6. októbra, po zdolaní Zlatých Moraviec (2:0). „Ja sa so žiadnymi sériami nezaoberám,“ reagoval ružomberský tréner Oldřich Smetana, keď sme mu pripomenuli niektoré fakty. „Každý zápas je iný, teraz je pred nami stretnutie proti Trenčínu, ktorý patrí medzi top tímy slovenskej ligy. Sústreďujeme sa v prvom rade na seba. Samozrejme, povedali sme si tiež o silných stránkach súpera, aby ich chlapci dokázali eliminovať.“

Pred „repre“ prestávkou MFK remizoval v Dunajskej Strede 1:1. Zajtra sa ale dá očakávať, že v domácom prostredí vyrukuje s odlišným herným konceptom. „Vždy reagujeme na súpera, to platí aj v tomto prípade. Tak, ako v každom zápase, ideme s odhodlaním byť maximálne úspešní. Preto musíme zvoliť aj správnu taktiku,“ vravel ďalej O. Smetana.

Niké liga sa vracia do svojho módu, pričom do konca kalendárneho roka sa odohrajú ešte štyri kolá. „Počas reprezentačnej prestávky sa program poskladal tak, aby sme všetko stihli. To už je ale za nami a zajtra vyvrcholí aktuálny zápasový mikrocyklus,“ dodal O. Smetana, ktorý netají, že veľmi túži po premiérových troch bodoch s ružomberskou družinou.

V prvej tohtosezónnej konfrontácii, pod Čákovým hradom, Ružomberok prehral 1:4, keď vybuchol v prvom polčase – 0:4.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 27 výhier, 19 remíz, 24 prehier, skóre 104:94.

Foto: AS Trenčín

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia