Futbalová predsezónna tlačovka pod Čebraťom

Futbalová predsezónna tlačovka pod Čebraťom

RedakciaŠport20.7.2021

Predovšetkým o personálnych zmenách, o príprave a o novej sezóne hovorili na dnešnej tlačovej konferencii MFK Ružomberok generálny riaditeľ Ľubomír Golis, hlavný tréner Peter Struhár a kapitán Ján Maslo.

Prítomní sa dozvedeli aj dve čerstvé novinky. Klub dotiahol na ročné hosťovanie, s opciou Jakuba Tancíka z Nitry, ktorý s mužstvom trénuje od minulého týždňa(v sobotu nastúpil aj v prípravnom tiež informoval, že je v riešení prestup reprezentanta Severného Macedónska Tichomíra Kostadinova do majstrovského Slovana Bratislava.

Čo sa týka realizačného tímu okrem dvoch 37 – ročných koučov Petra Struhára a Petra Tomka, sú novicmi i kondičný tréner Jozef Kapláň a fyzioterapeutka Ingrida Nagyová.

Ružomberok v sobotu so Senicou otvorí už svoju 25. sezónu medzi elitou. „Je to úžasná séria. Neviem, či ešte nejaký klub takúto šnúru a bez jediného vypadnutia zaknihoval. V tomto sme určite jedineční. Mojim želaním je, aby najbližšia sezóna z pohľadu výsledkov a herného prejavu bola výrazne iná, ako predchádzajúca,“ vravel šéf futbalovej Ruže. „Chceme byť súčasťou prvej šestky a nedosiahnuť tento cieľ na poslednú chvíľu. Naše ambície spájame s tým, aby sa mužstvo vkuse prezentovalo kvalitným futbalom a dosahovalo dobré výsledky. Nuž, a keď ste v hornej ´polke´, zase nemôžete sa baviť o ničom inom, len ako tam obstáť, čo najlepšie.“ S rovnakou métou sú stotožnení aj tréneri.

Mužstvo (od 14. júna) sa väčšinou pripravovalo v domácich podmienkach, no absolvovalo aj týždňový kemp v poľskej Opalenici. Čo sa týka zápasového menu, chlapci odohrali päť prípravných stretnutí s bilanciou 4 výhry – 1 prehra. Po návrate z Poľska najprv zdolali Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa a potom Karvinú (zhodne 2:1). „Prvý polčas s Pohroním nám ukázal, kde treba pridať, hlavne v agresivite a v nebojácnosti. Chalani na to majú, len to musíme z nich dostať. Následná generálka s Karvinou sa vydarila a podobným futbalom by sme sa chceli prezentovať i v súťaži,“ vravel P. Struhár, ktorý trochu odtajnil aj pripravovaný herný štýl: „Základné rozostavenie, v našom prípade 4 – 2 – 3 – 1, to je jedna vec, no vždy to bude predovšetkým o úlohách jednotlivých hráčov. Našou snahou je hrať rýchly, dynamický futbal, s nábehmi v plnom šprinte.“

Šéf kabíny J. Maslo sa dotkol aj letných zlomov. „Zmien bolo dosť. Aj tréningový proces bol trochu iný, ako v minulosti, kondícia sa nenaháňala v teréne, ale na ihrisku s loptou. Robili sa rôzne videá a z nich analýzy.“

Príchody: Lukáš Fabiš, Samuel Šefčík, Jakub Tancík (všetci z Nitry), Tomáš Frühwald, Alexander Selecký, Adrián Macejko, Jakub Rakyta (všetci z vlastnej futbalovej akadémie).

Odchody: Ladislav Almási (prestup Baník Ostrava), Matej Čurma, Dávid Filinský, Lukáš Kojnok, Jakub Kudlička, Viktor Jedinák (všetci ukončenie zmluvy), Rastislav Kružliak (hosťovanie Bardejov), Rastislav Švec (hosťovanie v riešení), Tichomír Kostadinov (prestup v riešení).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia