Futbalová Ruža a asociačná pauza

Futbalová Ruža a asociačná pauza

RedakciaŠport13.11.2019

Ružomberskí futbalisti po víťaznom zápase v Žiline (2:1) dostali dva dni voľna a opäť sa stretli v utorok poobede. Keďže momentálne má Fortuna liga asociačnú pauzu, najbližšie kolo je na programe až 23. novembra. Vtedy pod Čebrať zavíta Senica.

V prvom rade sa zameriavame na to, aby bol celý ´mančaft´ zdravotne v poriadku. Ten stav momentálne nie je úplne ružový. Kabínu zasiahla nejaká viróza, chalani si takisto doliečujú šrámy z posledného stretnutia,“ rozhovoril sa kouč Ruže Ján Haspra.

V utorok bola na programe jedna tréningová jednotka, dnes (13. novembra) hráči absolvovali dve fázy. „Ide nám aj o oživenie ´fyzičky´ a kondície, potrebujeme tieto parametre oprášiť, aby sme úspešne zvládli posledné tri jesenné kolá. Kondíciu a beh však nezanedbávame ani počas zápasového kolotoča. Je to alfa a omega futbalu, z nej aj zatiaľ ťažíme. Veľká pochvala v tomto smere patrí nášmu kondičnému trénerovi Tomášovi Bartkovi,“ vysvetľoval Haspra.

Stredajší program si momentálne štvrtý tím Fortuna ligy spestril aj nefutbalovým podvečerom. Celý realizačný tím vedno s hráčmi zamieral do Motela Ranč v Černovej. Tu najprv k slovu prišiel bowling a potom neformálne posedenie pri kačke. „Impulz prišiel od chlapcov. Je to tiež forma ďalšieho utuženia nášho skvelého kolektívu,“ podotkol hlavný tréner.

Pod Čebraťom už myslia aj na najbližšieho súpera. „Ja v tom mám úplne jasno, keď skončí jeden zápas, už sa začína zase nový príbeh. Postupne si ukladám v hlave sklíčka mozaiky v rámci prípravy na Senicu. Nejakú základnú predstavu už mám. Dôležité tiež bude v akom stave sa hráči vrátia z reprezentačných blokov,“ dodal Haspra.

Do albánskeho národného tímu bol povolaný Kristi Qose a Tihomir Kostadinov je zase k dispozícii mužskej reprezentácii Severného Macedónska. V Senci na zraze slovenskej „dvadsaťjednotky“, ktorú čaká 14. novembra prípravný duel proti Bielorusku a 18. novembra kvalifikačný zápas o postup na európsky šampionát, je Alexander Mojžiš. Tomáš Bobček s národným tímom do 19 rokov vycestoval do Talianska na 1. kole kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. V meste Forli už bol dnes pri našom víťazstve nad Cyprom 2:1.

Zostávajúci program jesene: 23. novembra o 15:00 hod.: Ružomberok – Senica, 29. novembra o 18:00 hod.: Trnava – Ružomberok, 7. decembra o 14:00 hod.: Ružomberok – Zlaté Moravce.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia