Futbalová Ruža a Trojlístok sú si vyše desať rokov verní

Futbalová Ruža a Trojlístok sú si vyše desať rokov verní

RedakciaŠport31.10.2021

Necelá polhodina zostávala do úvodného výkopu včerajšieho stretnutia 13. kola Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok a ŠKF Sereď (3:1), keď mixzóna východnej tribúny štadióna pod Čebraťom bola miestom veľmi úprimného a bezprostredného stretnutia.

Futbalový stánok, a nie prvý raz, navštívili klienti ružomberského Centra sociálnych služieb Trojlístok so svojou terapeutkou Evou Buchovou. Priamo majiteľovi ružomberskej „koženej“ Milanovi Fiľovi sa prišli poďakovať za dlhoročnú spoluprácu.

Je to viac než desať rokov, čo sa, bez jedinej prestávky, stretávame na rôznych spoločných akciách, zväčša dva až trikrát do roka. Akurát lanský lockdown si vynútil pauzu, lenže aj vtedy do Trojlístka zavítal futbalista Dalibor Takáč, aby nám odovzdal šek v sume 1500 eur, teda prémiu získanú za víťazstvo v e-Fortuna liga Challenge. Naši klienti sú veľkí fanúšikovia futbalu. Preto sme ohromne vďační, že máme veľmi dobrých a úprimných kamarátov z ružomberskej futbalovej kabíny,“ uviedla Eva Buchová.

Prítomní klienti odovzdali majoritnému vlastníkovi ružomberskej futbalovej akciovky okrem ďakovného listu, tiež vlastne vyrobenú vkusnú nástenku, ktorá je krátkym, no zároveň výstižným prierezom úžasného spojenia dvoch ružomberských subjektov od roku 2010 i pridali symbolické darčeka z keramickej dielne Trojlístka. Evka Čačová prišla so srdiečkom, ďalej to boli figúrky jánošíkov a futbalistov. „Škoda, že vedľa mňa nestojí profesor Vladimír Krčméry, no nemohol prísť. Zajtra (v nedeľu, pozn. aut.) práve spolu s pánom profesorom cestujeme zase medzi ľudí zo sociálne slabších skupín. Vladimír Krčméry má obrovskú úctu k sociálnym zariadeniam, ich pracovníkom a klientom,“ prihovoril sa M. Fiľo, ktorý nezakrýval dojatie z mimoriadne srdečného eventu. „Ďakujem za všetko, určite aj naďalej budeme v tejto tradícii pokračovať,“ prisľúbil muž, ktorý už štvrťstoročie ťahá a veľmi úspešne ružomberskú futbalovú káru.

Raz futbalisti pozvú nás, potom zase my ich. Za predchádzajúce obdobie sa uskutočnili viaceré besedy s hráčmi, či trénermi v našom centre a na futbalovom štadióne zase ´minizápasíky´. Napríklad futbalisti vytiahli našich klientov aj do cukrárne,“ doplnila pre náš portál Eva Buchová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia