Futbalová Ruža ako prvá z prvoligistov zarezáva

Futbalová Ruža ako prvá z prvoligistov "zarezáva"

Ján SvrčekŠport3.1.2024

Od 16. decembra 2023, čiže od posledného "majstráku" kalendárneho roka v Košiciach (2:2), do včerajšia ružomberskí futbalisti dovolenkovali. Dnes (3. januára) už poobede kolektív spod Čebraťa, ako prvý z účastníkov Niké ligy, otvoril prípravu na jarné boje. S loptou sa však chalani na úvodnom tréningu nestretli. Po rozcvičke v posilňovni, vybehli do Hrabova, kde v okolí priehradnej nádrži, pokračovali v naháňaní kondície.

"Ja sa teším a dúfam, že aj hráči. Podľa mňa tá pauza, ktorá predovšetkým slúžila na odpočinok a načerpanie síl, bola dostatočná. Chceli sme začať, čo najskôr, aby bolo dosť priestoru na čo najdlhšiu prípravu. Mám určité očakávania, a to hlavne pokračovať v započatej práci, posúvať sa a zlepšovať. Taký je náš cieľ." To boli dnes prvé slová kouča MFK Ružomberok Ondřeja Smetanu, ktorý mužstvo prevzal počas rozbehnutej jesennej časti, po 11. kole, po debakli v Podbrezovej (0:5), v mixóne medzi zástupcami médií.

V kabíne sa zišla len "stará partia", (zatiaľ) bez jedinej novej tváre, akurát pre chorobu chýbali kapitán mužstva stredopoliar Marek Zsigmund a útočník Martin Boďa. "Určite každý tréner chce, aby do jeho tímu prichádzali posily a aj kolektív oživili. Tiež sa o to snažíme s vedením klubu. Samozrejme, všetko má svoj čas a nejaký vývoj, pričom nie je to len o nás, no takisto o zaintresovaných kluboch. Už sa začali nejaké rokovanie, ktoré prebiehajú. V hľadáčiku máme futbalistov, na ktorých mieria aj iné kluby. Chceme priniesť zaujímavých hráčov, s potenciálom pre mužstvo, čo nie je jednoduché. Verím, že budeme úspešní. Keby aj nie, máme v kádri veľa vlastných mladých hráčov, ktorých potrebujeme výkonnostne posúvať," objasňoval personálne zámery český tréner, ktorý starý kalendárny rok zavŕšil s MFK piatimi kolami bez prehry.

Futbalová Ruža absolvuje aj sústredenie v Turecku, a to od 21. do 28. januára, v rámci ktorého odohrá dve prípravné stretnutia, keď súperi sú zatiaľ v riešení. Generálkou na jarnú časť bude 3. februára zápas s Górnikom Zabrze na poľskej pôde.

Boli na úvodnom tréningu

Brankári: Dominik Ťapaj, Tomáš Frühwald, Ivan Krajčírik, Branislav Sokol.

Hráči do poľa: Ján Maslo, Mário Mrva, Šimon Gabriel, Antonio Giuliano Marek, Alexander Selecký, Jakub Luka, Matúš Malý, Juraj Kotula, Oliver Luterán, Timotej Múdry, Kevin Švehla, Kristóf Domonkos, Samuel Šefčík, Samuel Lavrinčík, Adam Tučný, Marián Chobot, Martin Chrien, Viktor Úradník, Jan Hladík, Štefan Gerec, Dávid Jackuliak.

Prípravné zápasy (momentálne známy program): 14. decembra o 13:00 hod.: MFK Ružomberok - FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, 20. decembra o 13:00 hod.: MFK Ružomberok - Zaglebie Sosnowiec (Poľ.), 3. februára o 13:30 hod.: Górnik Zabrze (Poľ.) - MFK Ružomberok.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia