Futbalová Ruža jar začne bez brankára Krajčírika

Futbalová Ruža jar začne bez brankára Krajčírika

RedakciaŠport24.1.2023

Z MFK Ružomberok dnes (24. januára) zarezonovali správy z brankárskej kuchyne. Na dopoludňajšom tréningu sa zranil Ivan Krajčírik, ktorého zajtra čaká operácia zlomeného malíčka na pravej ruke. Poobede zase mladý dorastenecký talentovaný gólman Dominik Ťapaj podpísal s fortunaligistom spod Čebraťa zmluvu do 31. mája 2027.

Po strele som dopadol na zem a nejako zle som rukou zachytil umelý trávnik. Röntgenový snímok potvrdil, že ide o zlomenú kostičku a nevyhnutný je operačný zákrok. Samozrejme, som z toho veľmi smutný. V jeseni som mal zápasový výpadok kvôli natiahnutému prednému stehennému svalu, to zatiaľ bol najväčší problém v mojej futbalovej kariére. Toto je však vážnejšie. Isto mi tam dajú nejaké šróby, takže rátam s dlhšou pauzou,“ konštatoval 22 – ročný Krajčírik, ktorý doteraz vo Fortuna lige odchytal 72 stretnutí.

Osemnásťročný Ťapaj, ktorý je od lanskej zimy súčasťou kabíny ružomberského „áčka“, do centra dolného Liptova prišiel v júli 2019 z Námestova, v jeseni zväčša stál v bráne tamojšej „devätnástky“, tiež štyri zápasy odchytal za treťoligovú Rimavskú Sobota, ktorá je v aktuálnej sezóne „farmou“ futbalovej Ruže. Raz nastúpil i za prvé mužstvo MFK Ružomberok, a to v Slovenskom pohári v Liptovskej Teplej.

Verím, že časom prídu aj štarty v najvyššej dospeláckej súťaži. Samozrejme, túžim raz stáť v bráne vo Fortuna lige. Ešte pol roka by som mal chytať za družstvo starších dorastencov,“ vyhlásil po podpisovom akte Dominik Ťapaj, ktorý si veľmi pochvaľuje súčasný brankársky mini tím pod vedením trénera Ľuboša Hajdúcha. „Je to najlepší tréner, akého som zatiaľ mal. Tiež dôležité je, že sme výborná partia. Jeden druhého dokážeme podržať. A tréningy majú naozaj vysokú kvalitu,“ dodal mládežnícky reprezentant.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia