Futbalová Ruža na čas dala zbohom liptovskej zime

Futbalová Ruža na čas dala zbohom liptovskej zime

RedakciaŠport23.1.2022

Máme za sebou etapu prípravných zápasov na umelej tráve, teraz a ideme na prírodnú. Som veľmi rád, že chalani sa budú pripravovať na mäkkých podkladoch. Po náročných tréningoch už niektoré cítili kolená, či kĺby. Verím, že táto zmena všetkým príde len vhod,“ dal sa počuť pred dnešným odchodom do Turecka (mužstvo tu pobudne do 3. februára) kouč ružomberských futbalistov Peter Struhár.

V krajine polmesiaca tretí tím Fortuna ligy odohrá aj tri stretnutia so zaujímavými súpermi, všetko z najvyšších súťaží - 26. januára s FK Radnicki Nis (Srb.), 29. januára s FC Ballkani (Kosovo) a 1. februára s Dinamom Moskva (Rus). „Teším sa na duely s silnými mužstvami i dobré tréningy. Čaká nás medzinárodná konfrontácia s rôznymi štýlmi hry. Aj s účastníkom najvyššej ruskej súťaže. Počas pobytu chceme popracovať na skvalitnení našej hry, hlavne čo sa týka finálnej fázy, takisto koncovky, aby chlapci na jar boli efektívnejší. Budeme sa venovať rôznym herným situáciám, tiež štandardkám. Tréningové jednotky budú kratšie, ale intenzívnejšie. Viac sa pôjde do detailov. Tiež je pred nami hľadanie optimálnej jedenástky, ktorá vybehne na prvý jarný ´majstrák´ doma so Žilinou.“

Dvadsaťdva hráčov do poľa, traja brankári a deväť členov realizačného tímu. Takéto obsadenie mal autobus, ktorý zavčasu ráno viezol Ružomberčanov na viedenské letisko.

Viacerí hráči MFK už majú skúsenosti so zimnými výjazdmi za teplom. Čo sa týka Ružomberka, ten naposledy bol v Turecku na prelome januára a februára 2020, ešte s trénerom Jánom Hasprom. Takisto vo výprave je kopec debutantov takéto kempu v teple.

Hlavne sa teším na teplo i na kvalitných súperov, ktorí nás preveria, no dúfam, že aj s nimi uhráme dobré výsledky. V živote som ešte v Turecku nebol, no počul som, že v danom stredisku sú výborné ihriská i podmienky na regeneráciu,“ vravel pred odchodom Martin Boďa, so štyrmi gólmi zatiaľ najlepší strelec „Struhárovcov“ v príprave.

Už mám jedno Turecko za sebou, ešte keď som hrával druhú ligu v Poprade. Určite nás čakajú úplne odlišné podmienky ako tu. Iná teplota von a prírodné trávniky,“ pripojil 20 – ročný Oliver Luterán, ktorý v aktuálnej sezóne nazbieral už osemnásť fortunaligových čiarok.

Som plný očakávania. Prírodné terény i vážni súperi. Zatiaľ v zime som bol na jednom zahraničnom pobyte, a to s Nitrou na Cypre,“ prehodil VOYO Hráč mesiaca decembra 2021 našej najvyššej futbalovej súťaže Lukáš Fabiš.

Hráči, ktorí odcestovali na sústredenie: Ivan Krajčírik, Dominik Ťapaj, Tomáš Frühwald – Martin Rymarenko, Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Lukáš Fabiš, Jakub Luka, Matej Madleňák, Peter Ďungel, Oliver Luterán, Adrián Macejko, Timotej Múdry, Samuel Ševčík, Jakub Rakyta, Matej Kochan, Matúš Matej, Kristóf Domonkos, Filip Lichý, Tomáš Bobček, Martin Boďa, Štefan Gerec, Martin Regáli, Alexander Selecký.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia