Futbalová Ruža na jar už bez M. Kmeťa

Futbalová Ruža na jar už bez M. Kmeťa

RedakciaŠport20.12.2020

Má za sebou 39 štartov v drese MFK Ružomberok v najvyššej futbalovej súťaži. Ďalší (zatiaľ) už Matúš Kmeť nepripojí. Mladý stredopoliar odchádza spod Čebraťa, keď podpísal trojročný kontrakt s AS Trenčín.

V Ružomberku mi 31. decembra 2020 končí zmluva. S klubom prebehli rokovania aj o ďalšej spolupráci, ale nedohodli sme sa na podmienkach. Takže nejaký čas som vedel, že v MFK nebudem pokračovať, preto som čakal na dáku ponuku. Nuž, a ozval sa Trenčín, ktorý prejavil vážny záujem. Kontaktoval ma generálny manažér AS Róbert Rybníček. Pri rozhovore som cítil, že Trenčín má o moje služby úprimný záujem, takisto sa mi páči celková vízia klubu. Potom sa už viac – menej len dolaďovali detaily,“ objasňoval zmenu futbalovej adresy Kmeť.

Dvadsaťročný chalan z Ludrovej misiu pod Čákovým hradom spája s novými očakávaniami. „Bude to zmena, Trenčín hrá iným štýlom. Dúfam, že budem dostávať šancu, že budem hrávať. Všetko však závisí len odo mňa, od toho, ako budem vyzerať na ihrisku.“

Slovenský reprezentant do 21 rokov po jedenástich rokoch prestrihol spojivko s MFK Ružomberok. „Pravdupovediac, je mi to veľmi ľúto, že táto etapa v mojom živote končí. Chcel som pokračovať, žiaľ, s vedením sme nenašli spoločnú reč. Takže nič iné nezostávalo, len sa rozlúčiť s klubom, v ktorom som hrával od malička, od svojich ôsmich rokov, čiže celý svoj doterajší futbalový život. Veru, bol to ťažký krok. Opúšťam výbornú kabínu A mužstva, takisto veľmi pekné spomienky mám na mládežnícke kategórie,“ pripojil Matúš Kmeť, ktorý na fortunaligovú scénu vykročil ako 18 – ročný 4. augusta 2018 proti Žiline (3:1) a naposledy za Ružu nastúpil v stredu v Michalovciach (3:4).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia