Futbalová Ruža naďalej aj s J. Maslom a Š. Gerecom

Futbalová Ruža naďalej aj s J. Maslom a Š. Gerecom

RedakciaŠport12.5.2022

Smelo možno povedať, že už sú to ikony „koženej“ v centre dolného Liptova. A na tamojšej futbalovej adrese budú aj pokračovať. Stopér a kapitán MFK Ružomberok Ján Maslo podpísal so súčasným zamestnávateľom nový kontrakt do 30. mája 2023 a krídelník Štefan Gerec sa dohodol na dvojročnej zmluve, teda do 30. mája 2024.

Pomaly máme za sebou veľmi dobrú sezónu. Keďže prišla ponuka na novú spoluprácu, s radosťou som ju prial,“ uviedol 36 – ročný Maslo, ktorý už bol v kabíne ružomberského „áčka“ aj pri „double“ v súťažnom ročníku 2005/2006, no v rokoch 2011 – 2014 liptovskú misiu prerušil, keď sproboval zahraničný angažmán v ukrajinskom mužstve Volyň Luck a potom v kazašskom Šachtery Karagandy. „V majstrovskej sezóne som odohral len dva-tri súťažné zápasy, ale obe medaily mám doma,“ zaspomínal si obranca, ktorý vo Fortuna lige je už na čísle 315 štartov, pričom 30 - krát skóroval. „Ešte potrebujeme zvládnuť dve ťažké ligové stretnutia, v nedeľu v Dunajskej Strede a o týždeň na to doma so Sereďou a potvrdiť súčasnú druhú priečku. Nuž a potom v európskej pohárovej súťaži, ktorú sme si vybojovali s predstihom, bude cieľom dostať sa, čo najďalej a vo Fortuna lige minimálne zopakovať tento ročník,“ načrtol svoju najbližšiu víziu rodák z Oravy.

Takisto Gereca teší dohoda o ďalšej ružomberskej trajektórii. „Končil sa mi starý kontrakt a som rád, že môžem v mužstve pokračovať,“ vyhlásil 29 – ročný člen ofenzívy MFK, ktorý pod Čebrať zavítal z Ľubochne ako dorastenec, keď do Ružomberka prišiel na strednú školu. „Verím, že aj v najbližších dvoch sezónach budeme v hre o popredné priečky v lige a o ´Európu´. Už teraz sa teším na Konferenčnú ligu. Veľmi som zvedavý, akých súperov nám vyžrebujú,“ doplnil muž, ktorý prvoligový debut zažil 28. júla 2012 proti Dukle Banská Bystrica a momentálne pri jeho mene sa vyníma 147 zápasov v našej elitnej súťaži a 18 gólových nástrelov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia