Futbalová Ruža odpáli zimný program 7. januára 2021

Futbalová Ruža odpáli zimný program 7. januára 2021

RedakciaŠport18.12.2020

V utorok futbalisti MFK Ružomberok odohrali posledný zápas roka 2020 (v Michalovciach – 3:4) a po návrate z neho sa už rozutekali na svoje súkromné adresy. Po Novom roku hráčov čakajú (od 3. do 6. januára 2021 podľa skupín) povinné telovýchovno – lekárske prehliadky v Banskej Bystrici a 7. januára sa zase pustia do roboty.

Zimná príprava, vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu, bude atypická, bez výjazdu do zahraničia za teplom a kvalitnejšími terénmi a len v domácich podmienkach. „Je to síce dačo iné, no ja som takýchto ´zím´ pri mládeži a ´béčku´ zažil neúrekom. Tieto tímy vždy trénovali iba doma, kde máme solídne možnosti,“ konštatoval hlavný kouč futbalovej Ruže Ján Haspra.

Hráči zatiaľ dostali absolútne voľno. „Celý rok bol mimoriadne náročný a špecifický, preto je potrebné, aby chalani na pár dní úplne vypli. Potom ´pôjdu´ podľa individuálnych plánov. Nebudú to žiadne náročné dávky, dôležité je, aby všetci na prvý spoločný tréning prišli dostatočne rozhýbaní,“ vravel Haspra.

Mužstvo čaká päť zápasových previerok, keď sa stretne s Lipanmi, Banskou Bystricou, Bardejovom, Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa a Košicami (v Poprade). „Program sme ´šili´ tak, sme my a ani súperi nemuseli veľa cestovať. Len dúfam, že všetky zápasy aj odohráme, hoci momentálne to vnímam ako veľké riziko. Nevybavovali sme zahraničné mužstvá, keďže zo dňa na deň by mohlo byť všetko iné,“ vysvetľoval ružomberský tréner.

Zvedaví sme boli, či zimnú „zaberačku“ otvorí kompletný „mančaft“, bez zmien a akýchkoľvek maródov. „Jediný a veľký otáznik visí nad Tomášom Bobčekom, ktorého stále kvária zdravotné problémy. Strašne ma to mrzí. Tohto chlapca považujem za futbalový klenot v našom klube. Žiaľ, má až neuveriteľnú smolu, čo mi veľmi ľúto.“

Program prípravných zápasov: 16. januára o 14. hod.: Ružomberok – Lipany, 19. januára o 14. hod.: Ružomberok – Banská Bystrica, 30. januára o 14. hod.: Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – Ružomberok, 6. februára o 13. hod.: Ružomberok – Košice (NTC Poprad). Začiatok jarnej časti: 13. februára o 14. hod.: Ružomberok - Slovan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia