Futbalová Ruža túži po pohárovej Európe

Futbalová Ruža túži po pohárovej Európe

RedakciaŠport13.2.2019

Na dnešnej tlačovej konferencii MFK Ružomberok pred jarnou časťou fortunaligovej sezóny 2018/2019 zástupcom masmédií boli k dispozícii generálny riaditeľ klubu Ľubomír Golis, tréner Holoubek a kapitán mužstva Dominik Kružliak.

Cez zimu sa nám nezmenil realizačný tím, je rovnaký ako bol v jeseni. Čo sa týka hráčskeho kádra, došlo iba k minimálnym pohybom. Uplynulý týždeň sme dotiahli hosťovanie Dominika Kuncu v Znojme, kde si hráča vyžiadal tréner František Šturma, ktorý ho poznal z pôsobenia v Michalovciach. Najvážnejšou zmenou, ktorá zarezonovala aj v médiách, bolo vyradenie Erika Daniela z kádra A tímu,“ informoval vo svojom úvodnom vystúpení Golis.

K Danielovi, ktorý nemal záujem s MFK predĺžiť doterajší kontrakt, ktorý končí 30. júna 2019, naopak podpísal novú trojročnú zmluvu (od 1. júla 2019) so Slovanom Bratislava, šéf klubu poskytol aj aktuálnu informáciu: „Rokovania so Slovanom ešte minulý týždeň boli živé, no nateraz skončili, aj vzhľadom na mediálne vyjadrenie bratislavského klubu, ktoré som si počas víkendu prečítal v tlači. Vyzerá to tak, že Erik Daniel zostane súčasťou nášho klubu až do skončenia platnej zmluvy, teda do leta. Momentálne sa pripravuje s B tímom. Keďže sme sa nedohodli na predĺžení spolupráce, museli sme riešiť náhradu na tento post zapracovaním iných hráčov.“ S návratom do prvého mužstva vedenie MFK neuvažuje, stále však je možný skorší odchod k „belasým“. „Ak sa obnoví komunikácia so Slovanom a dohodneme sa na podmienkach, vtedy sme pripravení Erika uvolniť ešte počas tohto prestupového obdobia,“ doplnil Golis.

Bezpochyby Daniel bol významnou persónou v ružomberskej zostave, hlavný kouč Holoubek hovoril aj o tom, kto by ho na pravom kraji zálohy mohol nahradiť. „Na danú pozíciu máme mladých talentovaných hráčov, ako je napríklad Matúš Kmeť. Môže tam hrať Tihomir Kostadinov, či Viktor Jedinák. Tí adepti musia najprv v tréningu ukázať svoju kvalitu a až potom môžu byť odmenení tým, že budú v základnej zostave. Všetko je otvorené, no v danej chvíli má k tomu najbližšie Kostadinov.“

Počas zimy mužstvo absolvovalo dve sústredenia, kondičné v Liptovskom Jáne a herné v Turecku. Holoubek priznal, že pri Stredozemnom mori Ružomberčania nevychytili najideálnejšie počasie, ale až na malé výnimky naplánované porcie splnili. „V Turecku nás privítalo nie veľmi vľúdne počasie, hodne pršalo, tiež sme zažili silný vietor. Vypadol jeden a pol tréningového dňa, preto sme do programu zaradili ešte aj štvrtý zápas.“ Celkove hlavný kouč vyslovil spokojnosť s prípravným blokom.

Pre D. Kružliaka táto zima bola špecifická. „Kvôli vážnejšiemu zraneniu som neabsolvoval predchádzajúce dve prípravy, ani zimnú ani letnú, o to viac som si túto užil. Myslím si, že bola vydarená a na ligu sme stopercentne pripravení. Už sa tešíme na prvý ´majstrák´ proti Zlatým Moravciam.“

Ambície Ruže pred štartom jari sú vysoké. „Nie je čo skrývať, spokojní budeme len vtedy, ak sa dostaneme do Európy,“ prezradil Golis, kde chce MFK mieriť.

Káder MFK Ružomberok: Matúš Macík, Jan Čtvrtečka, Ivan Krajčírik – Dominik Kružliak, Ján Maslo, Filip Twardzik, Matej Madleňák, Michal Jonec, Yani Urdinov. Matej Čurma – Matúš Kmeť, Kristi Qose, Peter Gál-Andrezly, Dalibor Takáč – Matej Kochan, Tihomir Kostadinov, Viktor Jedinák, Adam Brenkus – Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Ismar Tandir, Zinedin Mustedanagič.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia