Futbalová Ruža už bez L. Almásiho

Futbalová Ruža už bez L. Almásiho

RedakciaŠport20.1.2021

Útočník MFK Ružomberok Ladislav Almási bude v jarnej časti hosťovať v najvyššej ruskej súťaži v FC Achmat Groznyj. Súčasťou dohody klubov je tiež opcia Achmatu na trvalý prestup.

Pieklo sa to dlhšie, no napokon všetko nabralo veľmi rýchly spád. Nestačil som sa ani rozlúčiť s kabínou. Netajím, potešil ma záujem ruskej strany, veď tamojšia liga je niekde inde než naša. Beriem to ako možnosť pre ďalší progres v kariére a tentoraz už na medzinárodnej scéne,“ uviedol pre náš portál Almási.

Takmer dvojmetrový „hroťák“ pod Čebrať prestúpil v januári 2020 z Dunajskej Stredy, po predchádzajúcom hosťovaní v druholigovej Petržalke. V drese MFK vo Fortuna lige odohral 21 zápasov, pričom osemkrát skóroval. „S ružomberským rokom môžem byť spokojný, tiež s počtom štartov i ďalšími štatistikami. Tamojšie pôsobenie mi pre futbalový rast dalo veľmi veľa,“ pripojil bývalý slovenský reprezentant do 21 rokov.

Angažovanie Almásiho vnímam ako veľké vyznamenanie pre náš klub, ako zhodnotenie našej práce. Som hrdý, že futbalista z Ružomberka bude pôsobiť v ruskej lige, ktorá v mojich očiach je naozaj vážna súťaž,“ rozhovoril sa tréner liptovského mužstva Ján Haspra. „Samozrejme, prichádzame o perspektívneho hráča. My však iným smerom v klube ani nemôžeme ísť. Súčasťou našej filozofie je vychovávať futbalistov, aby sa raz mohli posunúť do lepších mužstiev a líg. Samozrejme, ide tiež o zhodnotenie takýchto transferov. Je totiž nevyhnutné mať na zreteli aj ekonomickú stránku ružomberského futbalu.“

Šéf realizačného tímu Ruže len pozitívne vníma pomerne krátku misiu mladíka zo Žitného ostrova vo svojom „mančafte“. „Laco hneď od začiatku veľmi dobre zapadol do kolektívu. Jeho prechod z druhej do prvej ligy bol plynulý, bez väčších problémov. Za krátky čas sa zžil s kabínou, s prostredím a udomácnil sa vo Fortuna lige,“ doplnil Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia