Futbalová Ruža už zarezáva

Futbalová Ruža už zarezáva

RedakciaŠport7.1.2019

Dnes (7. januára) o šestnástej hodine rozbalil prvú tréningovú jednotku zimnej prípravy na svojej „umelke“ štvrtý tím jesennej časti MFK Ružomberok. Ešte predtým hráči absolvovali športové lekárske testovanie v Banskej Bystrici. Jedna skupina ešte v nedeľu a druhá dnes dopoludnia. Už zajtra sa mužstvo presunie do Liptovského Jána, kde pobudne do 13. januára. „Ide o kondičné sústredenie, počas ktorého sa bude hodne trénovať, lenže nie tak ako sme boli zvyknutí v minulosti, keď sa behali kopce a kilometre v lese, ale budeme pritom pracovať s loptou a takisto chlapcov čaká posilňovňa,“ podotkol k úvodnému bloku príprava ružomberský kouč David Holoubek.

Po návrate zo sústredenie už prídu na rad aj zápasové próby. Na úvod, 15. januára to bude dvojzápas s českým Hodonínom a Námestovom. Formu na jarné boje bude Ruža ladiť od 26. januára do 4. februára v Turecku, aj s tromi prípravnými stretnutiami, pravdepodobne jej súpermi budú Karpaty Ľvov (Ukr.), Septemvri Sofia (Bul.) a Krakovia Krakov (Poľ.).

Nielenže žiadne horúce kľučky na kabíne, ale zatiaľ v hráčskom kádri ani najmenšia zmena. Všetko vrátane kompletného realizačného tímu momentálne pod Čebraťom šliape v jesennom šate, akurát do kabíny pribudli dvaja chalani z vlastného dorastu Alex Holub a Tomáš Bobček a s juniorky Lukas Kojnok.

Prípravy síce dáko neobľubujem, no som si plne vedomý, že potrebujeme sa čo najlepšie nahotovať na jarnú časť, aby sme zvládli ligové zápasy. Každého futbalistu však skôr baví hra, no zima je aj dosť o kondícii a sile. Sú to ale nevyhnutné parametre,“ povedal po príchode na štadión momentálne najskúsenejší hráč Ján Maslo. „Deti boli choré, preto boli sme len doma, ale oddýchol som si dobre.“ Keďže po skončení aktuálneho ročníka končí 31 – ročnému stopérovi kontrakt pod Čebraťom, zvedaví sme boli, čo ďalej. „Teraz sa sústreďujem iba na Ružomberok, na jarnú časť a potom uvidíme. Nebránim sa ani ďalšiemu angažmánu v súčasnom klube, uvidíme však v lete,“ odvetil J. Maslo.

Čo sa týka zmluvy, podobne je na tom aj ďalší kľúčový hráč Erik Daniel. „Áno, dostal som novú ponuku od klubu, ale na riešenie je ešte čas, zatiaľ som sa nerozhodol,“ odkázal pravý krídelník Ruže

Veru, nie je všedné, aby „kabína“ nezaznamenala žiadne pohyby. „Ja som za to, aby sme doplnili do mužstva hráčov, ale musia to byť top futbalisti, nielen chalani do základného kádra, čo nie je jednoduché. Musíme byť stopercentne presvedčení, že nový hráč bude lepší ako tí, čo sú v kádri. Myslím si, že na ružomberské pomery máme slušné mužstvo. Chceme tiež dávať väčší priestor našim dorastencom,“ poznamenal k personálnej téme športový riaditeľ MFK Ružomberok Dušan Tittel.

Nastúpili do prípravy: Matúš Macík, Jan Čtvrtečka, Ivan Krajčírik – Matej Čurma, Michal Jonec, Dominik Kružliak, Dominik Kunca, Matej Madleňák, Ján Maslo, Filip Twardzik, Jani Urdinov, Adam Brenkus, Erik Daniel, Peter Gál-Andrezly, Viktor Jedinák, Matej Kochan, Zinedin Mustedanagič, Dalibor Takáč, Štefan Gerec, Rastislav Kružliak, Ismar Tandir, Lukas Kojnok, Alex Holub a Tomáš Bobček. Zajtra sa k mužstvu majú pripojiť Tihomir Kostadinov a Kristi Qose a Matúš Kmeť po návrate z prípravného kempu reprezentačnej „dvadsaťjednotky“ v Turecku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia