Futbalová Ruža v príprave zdolalo Pohronie 2:1

Futbalová Ruža v príprave zdolalo Pohronie 2:1

RedakciaŠport10.7.2021

Futbalisti MFK Ružomberok v predposlednom prípravnom zápase pred štartom nového ročníka Fortuna ligy vyhrali nad Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:1.

Úvod stretnutia, ktoré rámcovala značná horúčava, bol dosť divoký. Hostia sa už v 4. min. ujali vedenia, keď do ružomberskej šestnástky vnikol Badolo, stredopoliar z Burkine Faso a skóroval. O štyri minúty na to po štandardke, ktorú realizoval Takáč, sa Boďa hlavou postaral o „egál“. V úvodnej časti lepším dojmom pôsobili hostia, ktorí ťažili hlavne zo svojej agresivity. Tú však v 38. min. očividne prehnal Mazáň, keď „zlinčoval“ Zsigmunda, ktorý musel byť vystriedaný.

Po zmene strán Ružomberčania našli svoj herný mód a napokon gólom z jedenástky, keď Pajev fauloval Regáliho, výsledok aj otočili. „Veru, konečne sme z pokutového kopu skórovali. Ja som však penaltu zahrával asi po štyroch rokov, keď naposledy to bolo ešte v Podbrezovej. No môžem sa pochváliť, vo svojej kariére som premenil všetky,“ prehodil Matej Kochan, ktorý nechytateľnou trefou rozhodol o konečnom výsledku. Pohronie však hrýzlo až do konca a v 81. min. gólman MFK Krajčírik vyzmizíkoval v tutovej šanci 18 – ročného mladíka z Pobrežia Slonoviny Daoa.

Povedali po zápase

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „V prvom polčase moji chlapci boli príliš nervózni, čo asi každý videl. Nezískavali sme odrazené lopty, tiež trochu bol problém, čo sa týka systémových vecí. Až v druhej ´polke´ sme zareagovali a pridali na agresivite. Chalanom som prízvukoval, že musia hrať na víťazstvo, že chcem mať z nich víťazné typy.“

Gergely Geri, tréner Pohronia: Výborný zápas, ukázal nám, kde máme nedostatky a na čom ešte treba popracovať. Určite bol pre nás prospešný, pričom nepozerám sa teraz na výsledok. Hlavne mi odkryl veci, ktoré ešte nefungujú. Stretnutie malo veľmi slušné tempo, čo sme aj chceli, takisto prinieslo množstvo súbojov.“

MFK Ružomberok – Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:1 (1:1)

Góly: 8. Boďa, 67. Kochan (z 11 m) – 4. Badolo. Žltá karta: 73. Špiriak. Rozhodovali: Mastiš – Považan, Súkeníková.

MFK: Krajčírik – Fabiš, Luka, Zsigmund (41. Mrva), Selecký (65. Dopater) – Múdry (60. Luterán), Kochan – Gerec (88. Macejko), Boďa (46. Madleňák), Takáč (65. Brenkus) – Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia