Futbalová Ruža verejne podporuje vakcináciu

Futbalová Ruža verejne podporuje vakcináciu

RedakciaŠport2.7.2021

Ako prvý so športových subjektov na Slovensku do vakcinačnej kampane, túto stredu, vstúpil futbalový Slovan Bratislava. „Belasí“ na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 sa rozhodli na najbližších päť súťažných zápasov, vrátane Ligy majstrov, umožniť zaočkovaným divákom bezplatný vstup.

Dnes s rovnakým chvályhodným činom prišiel, ako druhý v poradí, Mestský futbalový klub Ružomberok, ktorého majoritným vlastníkom je Milan Fiľo. Každý, kto sa preukáže potvrdením o očkovaní aspoň prvou dávkou hociktorej z dostupných vakcín proti ochoreniu COVID-19, bude mať vstup zadarmo na všetky júlové a augustové domáce stretnutia, teda na Senicu, Slovan Bratislava, Spartak Trnava a Michalovce. Pre takýto ušľachtilý krok v boji so zákernou chorobou sa rozhodlo vedenie futbalovej Ruže. Jednoznačne palec hore!

Naším zámerom je dohrať sezónu bez prerušenia. Zároveň, rovnako ako Únia ligových klubov a všetky ostatné kluby Fortuna ligy, túžime po plnohodnotnom návrate fanúšikov na tribúny a apelujeme na kompetentné inštitúcie, aby nám v čo najskoršom čase dovolili čo najviac zaplniť tribúny. Najúčinnejšou cestou k životu aký sme poznali v minulosti je očkovanie. Je každého osobná vec, či sa nechá zaočkovať alebo nie a nikoho k tomuto kroku nemôžeme, nechceme a ani nebudeme nútiť. Rozhodnutie dať sa zaočkovať ale považujeme v momentálnej situácii za správne a dôležité pre definitívne skoncovanie s pandémiou, ktorá nebaví nikoho z nás,“ deklaruje MFK Ružomberok na svojej oficiálnej stránke.

Pripomeňme, že na základe platnej legislatívy môže momentálne prísť na zápas v žltom okrese päťsto a v okresoch zelenej farby tisíc ľudí.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia