Futbalová sobota v mestskej časti

Futbalová sobota v mestskej časti

Ján SvrčekŠport14.7.2023

Zajtra (15. júla) sa v Hrboltovej, na futbalovom ihrisku ŠK TJ Iskra, uskutoční opäť Memoriál Vendelína Kmeťa a Jozefa Húšťu.

Na zelenom trávniku pôjde o tri priateľské stretnutia. Najprv, o 13. hod. nastúpia domáci dorastenci proti Liptovskej Lúžnej, o 15. hod. začne zápas „starých pánov“ medzi Hrboltovou a spoločným tímom Hubovej a Ľubochne a o 17. hod. si sily zmerajú dvaja účastníci siedmej ligy Liptovského futbalového zväzu Iskra Hrboltová a TJ Máj Černová.

Takto si chceme pripomenúť dvoch bývalých futbalových zanietencov. Vendelín Kmeť bol hráč, rozhodca i funkcionár a Jozef Húšťa predovšetkým dlhoročný ťahúň futbalu u nás. Pamätám si na neho ešte ako chlapec,“ uviedol tajomník ŠK TJ Iskra Emil Lauko. „Pôvodný zámer bol pripraviť turnaj mužov, no v súčasnosti je to dačo neriešiteľné. Oslovili sme viaceré tímy, no bez pozitívnej odozvy. Už to vyzeralo, že pre náš A tím nezoženieme ani jedného súpera. Až na poslednú chvíľku Ján Rojček z Černovej zavolal, že prídu. Tak bude derby, hoci len prípravné. No určite zaujímavé.“

Po skončení futbalového programu, na štadióniku v ružomberskej mestskej časti bude sobota pokračovať zábavou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia