Futbalová spomienka na vyhasnuté mladé životy

Futbalová spomienka na vyhasnuté mladé životy

RedakciaŠport8.6.2021

Vlani v decembri, pred Vianocami sa v Ludrovskej doline stala veľká tragédia, pri ktorej zahynuli dvaja mladí chalani, hráči OŠK Ludrová Kristián Kučera a Peter Dutka. Ludrovčan Matej Meško, ktorý už trinásť rokov žije v Trnave, prišiel s iniciatívou usporiadať na ich počesť turnaj v malom futbale pod názvom Futbalová spomienka na Kristiána a Peťa.

Matej Meško vo svojom rodisku zorganizoval päť zimných futbalových „podnikov“ pod holým nebom, na „umelke“, na Kratinách. Šiesty diel mu vlani vyzmizíkovala korona. „Keď zhasli životy dvoch našich mladých ľudí, hneď som si povedal, že ich pamiatku si musíme pripomenúť aj na ihrisku. Už vtedy som nosil v hlave nové podujatie a neskôr dostalo názov Futbalová spomienka na Kristiána a Peťa,“ povedal pre náš portál Meško. „Navyše s Kristiánom sme boli veľmi dobrí kamaráti, aktívne pomáhal mi aj pri zimnom Pohári starostu obce. O to viac ma to vzalo.“

Hoci taký názov netróni v záhlaví, smelo možno povedať, že 10. júla 2021 na ihrisku OŠK Ludrová pôjde o Memoriál Kristiána Kučeru a Petra Dutku. „Podľa počtu prihlásených tímov hlavnú plochu rozdelíme na dve alebo tri ´placi´. Bude to formát brankár plus štyria hráči v poli, s hádzanárskymi bránkami. Turnaj je otvorený pre všetkých, už máme aj prvé prihlášky,“ dozvedeli sme sa ďalej od otca myšlienky.

Matej Meško je aj za sympatickou zbierkou na postavenie pamätníka na mieste nešťastia. „Zatiaľ máme na bankovom účte 5800 eur. Pomník riešime s architektom, zároveň sa vybavuje aj stavebné povolenie.“

Už teraz je zrejmé, že nejde o žiadnu jednorázovku. „Turnaj na pamiatku Kristiána a Peťa chceme organizovať každý rok. No určite nezanikne ani náš obľúbený Pohár starostu pred vianočnými sviatkami. Veď skvele sa uchytil, verím, že epidemiologická situácia nám dovolí v závere tohto roka pridať aj šiesty diel,“ dodal Matej Meško.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia