Futbalová streda: Ružomberok a Švošov v Slovenskom pohári, Liptovská Teplá v Prezidentskom

Futbalová streda: Ružomberok a Švošov v Slovenskom pohári, Liptovská Teplá v Prezidentskom

RedakciaŠport13.9.2022

Zajtra (14. septembra) v Slovnaft Cupe obe posledné mužstvá z dolného Liptova čakajú stretnutia 3. kola. Fortunaligový MFK Ružomberok nastúpi v Makove a OŠK Švošov privíta FK Humenné. Zápasy sa začínajú o 16. hod.

ŠK Javorník Makov je po šiestich kolách lídrom štvrtej ligy, teda najvyššej súťaže Stredoslovenského futbalového zväzu s bilanciou 5 výhier – 1 remíza – 0 prehier. V nedeľu v tejto obci Čadčianskeho okresu poriadnu nádielku 0:12 schytal Liptovský Hrádok. „Makov má dobré mužstvo, pričom v jeho kádri nechýbajú ani bývalí ligisti. Musíme si dať pozor, byť ostražití a nič nepodceniť. Navyše chlapcov čaká zápas na atypickom malom ihrisku, no dúfam, že trávnik bude v dobrom stave pre kombinačný futbal. Očakávam, že chalani k stretnutiu pristúpia maximálne zodpovedne a naplnia rolu favorita,“ uviedol kouč Ruže Peter Struhár.

Futbalisti Švošova v predchádzajúcom kole z národnej pohárovej súťaže vyliali treťoligové Námestovo po senzačnom víťazstve 3:0. Teraz účastník šiestej ligy privíta Humenné, ktorému v 16 – člennom druholigovom pelotóne patrí jedenásta priečka. „Očakávame veľký futbalový sviatok. Chlapci si zmerajú sily s profesionálnym tímom, ktorý je o štyri súťaže vyššie. Verím, že všetci si zajtrajšie popoludnie užijeme. Až na dlhšie maródujúceho Jakuba Rošteka, budeme v kompletnom zložení. Verím, že celé mužstvo pôjde minimálne na sto desať percent. Po predvčerajšom víťazstve nad Dlhou nad Oravou 9:1, je kolektív aj vo veľkej psychickej pohode,“ konštatoval šovošovský tréner Michal Poništ.

Mužstvo OŠK Renop Liptovská Teplá zase zajtra čaká štvrťfinálové stretnutie Prezidentského pohára, keď vycestuje do Osrblia. „Bude to veľmi ťažký súper. Máme informácie, že TJ Partizán je skoro poloprofesionálne mužstvo. Vo svojom strede majú dokonca legionára, ktorý v minulosti hrával druhú taliansku ligu. Žiaľ, nám sa v poslednom ´majstráku´ vo Vavrečke zranili traja hráči zo základu. Samozrejme, veľmi radi by sme postúpili medzi štyri najlepšie kolektívy,“ povedal pre náš portál tréner Teplanov Ján Kovalčík. Zatiaľ v šiestej lige OŠK v skupine B ešte neprehral, pričom päťkrát naplno zabodoval a raz remizoval. Osrblie v skupine C má štyri víťazstvá a 2 prehry. Aj tento súboj má výkop o 16. hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia