Futbalová udalosť pod Čebraťom: Ružomberok - Slovan

Futbalová udalosť pod Čebraťom: Ružomberok - Slovan

RedakciaŠport27.8.2022

Futbalisti Slovana Bratislava, ktorí vo štvrtok v odvete play-off Konferenčnej ligy zdolali bosniansky HŠK Zrinjski Mostar po penaltovom rozstrele, zajtra (28. augusta) čaká stretnutie 7. kola našej najvyššej súťaži v Ružomberku. Duel vicemajstra a úradujúceho slovenského šampióna má výkop o 20:30 hod.

Hrať proti majstrovi je pre nás všetkých, vrátane realizačného tímu, obrovská motivácia. Slovan je aj historicky najlepší klub na Slovensku. V Ružomberku budú dva sviatky za sebou, zajtra futbalový a v pondelok štátny. Verím, že zápas bude mať početnú a skvelú kulisu,“ vyhlásil kouč Ruže Peter Struhár, ktorý svojho času (v rokoch 2006 – 2009) ako stopér, obliekal aj belasý dres.

Kormidelník bratislavského mužstva Vladimír Weiss avizoval, že oproti pohárovému duelu proti Mostaru, urobí v zostave viaceré zmeny a niektorí hráči ani na Liptov nepocestujú. „Slovan disponuje kvalitným a širokým kádrom, preto tréner má dostatočný priestor na rotáciu. Tí, čo dostanú príležitosť určite sa budú chcieť vytiahnuť, aby sa dostali do zostavy i v pohárovej Európe. V bratislavskom kádri sú viaceré individuality, takisto hráči, ktorí dokážu byť efektívni a rozhodovať zápasy. Na súpera sa musíme dobre pripraviť,“ vravel ďalej Struhár.

V predchádzajúcej sezóne mužstvo spod Čebraťa odohralo štyri výborné partie s Bratislavčanmi, pri „egálovej“ bilancii 1 víťazstvo – 2 remízy – 1 prehra). „Boli to vyrovnané zápasy. V takýchto konfrontáciách rozhodujú detaily. Dôležitá je trpezlivosť a veľký pozor si treba dať na individuálne chyby, lebo tam sa lámu zápasy. Keď si vytvoríte šancu, je dôležité ju aj premeniť. Verím, že uhráme dobrý výsledok,“ doložil lodivod MFK.

Naposledy sa obe mužstvá stretli 15. apríla na ružomberskej tráve, kde Weissovci v 6. kole nadstavbovej časti bezgólovou remízou spečatili majstrovský titul. Po šiestich kolách Slovan vedie tabuľku s pätnástimi bodmi (5 – 0 – 1) a Ružomberku, ktorý zatiaľ neprehral (spolu s Podbrezovou) a získal o päť bodov menej (2 – 4- 0), patrí piata pozícia.

V domácom tíme pre zranenia budú chýbať: Samuel Šefčík, Marek Zsigmund, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan, Tomáš Bobček, Ivan Krajčírik, Filip Lichý, Adam Morong a Gabriel Halabrín.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 20 remíz, 35 prehier, skóre 68:98.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia