Futbalová vábnička ako hrom: Ružomberok - Slovan

Futbalová vábnička ako hrom: Ružomberok - Slovan

RedakciaŠport28.2.2022

Zajtra v osemfinále Slovnaft Cupu si pod Čebraťom zmerajú sily tretí a prvý tím fortunaligovej tabuľky po základnej časti MFK Ružomberok a Slovan Bratislava. Na stretnutie, ktoré sa začína o 14. hod., majú diváci vstup zdarma.

Slovan počas celej sezóny potvrdzuje, že ja najlepším mužstvom na Slovensku a v najvyššej súťaži mu zaslúžene patrí prvá priečka. Na jar sa, podľa mňa, výraznejšie herne zlepšil. V jeho prejave vidno nové prvky, ktoré pravdepodobne tréneri zavádzajú. My však pôjdeme do zápasu s našim plánom, ktorým je postup. Druhý raz v tejto sezóne zdolať majstra, je pre nám všetkých obrovská motivácia,“ vyhlásil tréner Ružomberka Peter Struhár.

„Belasí“ doteraz len v jedinom fortunaligovom kole vyšli úplne naprázdno, a to 22. septembra 2021 na ružomberskej tráve, keď ich v 90. min. „zarezal“ Regáli. Nikto iný zatiaľ bratislavský skalp nezískal.

Samozrejme, sme plní očakávania, netajím, chceme vyhrať a postúpiť ďalej, snívame aj o finále. Musíme držať svoju hru, tiež byť maximálne tímoví a dobre organizovaní. Verím že dá sa aj táto náročná prekážka zdolať. Možno zavčasu nám žreb prisúdil Slovan, no ja som rád, že už teraz hráme s ním, navyše v domácom prostredí, pred svojimi divákmi. Radi by sme boli, aby prišli na štadión v čo najväčšom počte,“ dal sa počuť stopér MFK Alexander Mojžiš.

Bratislavčania 16 – krát získali Slovenský pohár, keď ovládli aj posledné dva ročníky. V sezóne 2019/2020 vo finále zdolali Ružomberok 1:0 a vlani Žilinu 2:1.

P. Struhárovi budú chýbať piati maródi Zsigmund, Tancík, Šefčík, J. Maslo a Ďungel a tiež Lichý, ktorý do Ružomberka prišiel na hosťovanie práve z Tehelného pola a na základe dohody klubov vo vzájomných dueloch nemôže nastúpiť. Priamy prenos zo zápasu odvysiela športový kanál TV JOJ.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia